Historia pięknej Heleny, czyli "Wszystko dobre, co się dobrze kończy"

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2016 06:50
Wraz z Mariuszem Malcem, autorem adaptacji i reżyserem, zapraszamy na kolejną premierę w radiowym cyklu "Kwiecień z Szekspirem".
Aktorzy w trakcie pracy nad słuchowiskiem Córka Gerarda z Narbony, czyli wszystko dobre, co się dobrze kończy
Aktorzy w trakcie pracy nad słuchowiskiem "Córka Gerarda z Narbony, czyli wszystko dobre, co się dobrze kończy"Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Tym razem będzie to sztuka "Córka Gerarda z Narbony, czyli wszystko dobre, co się dobrze kończy", skrócona wersja znanej sztuki Williama Szekspira w przekładzie Stanisława Barańczaka. W roli tytułowej Agnieszka Prykowska. 

U angielskiego dramaturga pięć aktów opowiada historię Heleny, nisko urodzonej piękności, która otrzymała rękę hrabiego Bertrama, w zamian za wyleczenie króla. Bertram nie jest jednak skory do małżeństwa z niżej urodzoną osobą. Stwierdza, że woli udać się na wojnę, niż być przymuszonym do małżeństwa. Helena będzie musiała uciec się do podstępu, aby doprowadzić go przed ołtarz.

Autor: William Szekspir. Autor Przekładu: Stanisław Barańczak. Adaptacja i reżyseria: Mariusz Malec. Realizator: Andrzej Brzoska. Muzyka: Karim Martusewicz

Obsada: KRÓL FRANCJI – Jerzy Radziwiłowicz. HRABINA ROSSILLION – Teresa Budzisz-Krzyżanowska. HELENA, córka Gerarda z Narbony – Aleksandra Prykowska. BERTRAM – Marcin Hycnar. WDOWA CAPILET – Anna Seniuk. LAFEU – Wiktor Zborowski. DIANA CAPILET – Kinga Ilgner. Oraz: Małgorzata Rożniatowska, Andrzej Mastalerz, Grzegorz Kwiecień, Mateusz Rusin, Bartłomiej Firlet

***

Na słuchowisko "Córka Gerarda z Narbony, czyli wszystko dobre, co się dobrze kończy" zapraszamy w sobotę (9.04) o godz. 17.10.

asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Janusz Kukuła: nie wyobrażam sobie świata bez Szekspira

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2016 18:35
- Ten dramatopisarz również dla Państwa stanie się kimś bliższym. Wystarczy, że w kwietniu posłuchacie naszych wersji jego sztuk - mówił dyrektor Teatru Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szekspir bliski każdemu, czyli radiowy kwiecień z twórczością genialnego dramaturga

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2016 20:00
Kwiecień w radiowej Jedynce upłynie pod znakiem twórczości Williama Szekspira. O tym, co przygotował z okazji 400-lecia śmierci genialnego dramaturga ze Stratfordu Teatr Polskiego Radia - mówił na antenie Jedynki Janusz Kukuła, dyrektor i główny reżyser radiowej sceny.
rozwiń zwiń