X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Historia pięknej Heleny, czyli "Wszystko dobre, co się dobrze kończy"

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2016 06:50
Wraz z Mariuszem Malcem, autorem adaptacji i reżyserem, zapraszamy na kolejną premierę w radiowym cyklu "Kwiecień z Szekspirem".
Aktorzy w trakcie pracy nad słuchowiskiem Córka Gerarda z Narbony, czyli wszystko dobre, co się dobrze kończy
Aktorzy w trakcie pracy nad słuchowiskiem "Córka Gerarda z Narbony, czyli wszystko dobre, co się dobrze kończy"Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Tym razem będzie to sztuka "Córka Gerarda z Narbony, czyli wszystko dobre, co się dobrze kończy", skrócona wersja znanej sztuki Williama Szekspira w przekładzie Stanisława Barańczaka. W roli tytułowej Agnieszka Prykowska. 

U angielskiego dramaturga pięć aktów opowiada historię Heleny, nisko urodzonej piękności, która otrzymała rękę hrabiego Bertrama, w zamian za wyleczenie króla. Bertram nie jest jednak skory do małżeństwa z niżej urodzoną osobą. Stwierdza, że woli udać się na wojnę, niż być przymuszonym do małżeństwa. Helena będzie musiała uciec się do podstępu, aby doprowadzić go przed ołtarz.

Autor: William Szekspir. Autor Przekładu: Stanisław Barańczak. Adaptacja i reżyseria: Mariusz Malec. Realizator: Andrzej Brzoska. Muzyka: Karim Martusewicz

Obsada: KRÓL FRANCJI – Jerzy Radziwiłowicz. HRABINA ROSSILLION – Teresa Budzisz-Krzyżanowska. HELENA, córka Gerarda z Narbony – Aleksandra Prykowska. BERTRAM – Marcin Hycnar. WDOWA CAPILET – Anna Seniuk. LAFEU – Wiktor Zborowski. DIANA CAPILET – Kinga Ilgner. Oraz: Małgorzata Rożniatowska, Andrzej Mastalerz, Grzegorz Kwiecień, Mateusz Rusin, Bartłomiej Firlet

***

Na słuchowisko "Córka Gerarda z Narbony, czyli wszystko dobre, co się dobrze kończy" zapraszamy w sobotę (9.04) o godz. 17.10.

asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Janusz Kukuła: nie wyobrażam sobie świata bez Szekspira

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2016 18:35
- Ten dramatopisarz również dla Państwa stanie się kimś bliższym. Wystarczy, że w kwietniu posłuchacie naszych wersji jego sztuk - mówił dyrektor Teatru Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szekspir bliski każdemu, czyli radiowy kwiecień z twórczością genialnego dramaturga

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2016 20:00
Kwiecień w radiowej Jedynce upłynie pod znakiem twórczości Williama Szekspira. O tym, co przygotował z okazji 400-lecia śmierci genialnego dramaturga ze Stratfordu Teatr Polskiego Radia - mówił na antenie Jedynki Janusz Kukuła, dyrektor i główny reżyser radiowej sceny.
rozwiń zwiń