Zmiany na brytyjskiej scenie politycznej po Bexicie

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2016 11:00
Theresa May zastąpi Davida Camerona na stanowisku szefa Partii Konserwatywnej, a tym samym na fotelu premiera Wielkiej Brytanii.
Theresa May
Theresa MayFoto: PAP/EPA/HANNAH MCKAY

Kim jest Theresa May? Czy już niedługo grać będzie politycznie z liderką opozycji Angelą Eagle, która chce zostać szefową Partii Pracy oraz z Nicolą Sturgeon, która kieruje lokalnym rządem Szkocji? Materiał Adriana Bąka.

Brytyjska scena polityczna może zostać zdominowana przez kobiety. Jak jeszcze ta scena zmieni się przez Brexit? O tym - John Beauchamp, dziennikarz polsko-brytyjski.

Chińskie roszczenia wobec spornych terytoriów na Morzu Południowochińskim nie mają podstaw prawnych - orzekł Trybunał Arbitrażowy w Hadze. Sprawę tę skierowały do rozpatrzenia przez Trybunał Filipiny. Chińskie władze nie uznają jego jurysdykcji i zapowiedziały, że zamierzają zignorować werdykt sądu. Więcej - Rafał Tomański z "Rzeczpospolitej".

***

Na "Więcej świata" w środę (13.07.) o godz. 18.15 zaprasza Michał Żakowski.

ut/tj

Czytaj także

"Trudne zadanie wynegocjowania Brexitu". Jaką strategię przyjmie nowa premier Wielkiej Brytanii?

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2016 10:44
Wraz z praktycznie pewnym wyborem Theresy May na premiera w brytyjskiej polityce nastał okres względnego spokoju po chaotycznym interregnum. Przed nową szefową rządu stoi jednak trudne zadanie wynegocjowania Brexitu - pisze "Financial Times".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Theresa May zastąpi Davida Camerona

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2016 11:24
Nowym premierem Wielkiej Brytanii zostanie Theresa May. Jak jej postać wpłynie na relacje z Unią Europejską - o tym w "Komentarzu europejskim".
rozwiń zwiń