Spotkanie Grupy Wyszehradzkiej w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2016 12:19
Spotkanie szefów rządów państw GW ma być okazją do dyskusji m.in. o funkcjonowaniu Unii Europejskiej po Brexicie.
Premier Węgier Viktor Orban, premier Polski Beata Szydło, premier Czech Bohuslav Sobotka i premier Słowacji Robert Fico kroją tort z okazji 25-lecia Grupy Wyszehradzkiej
Premier Węgier Viktor Orban, premier Polski Beata Szydło, premier Czech Bohuslav Sobotka i premier Słowacji Robert Fico kroją tort z okazji 25-lecia Grupy Wyszehradzkiej Foto: PAP/Radek Pietruszka

Pierwsze spotkanie zorganizowane podczas polskiej prezydencji w Grupie Wyszehradzkiej skomentuje Krzysztof Rak, ekspert Ośrodka Analiz Strategicznych.

Przed wyborami w USA: podsumowanie konwencji republikanów w Cleveland, przygotowania do spotkania demokratów, które odbędzie się 25 lipca - rozmowa z Romanem Rewaldem z Amerykańskiej Izby Handlowej.

Europa drży przed kolejnymi "samotnymi wilkami", a w Norwegii w tym tygodniu mija 5 lat od podwójnego zamachu terrorystycznego dokonanego przez Andersa Breivika. Jak ta tragedia zmieniła Norwegów - o tym z Oslo Adrian Bąk.

***

Na "Więcej świata" w czwartek (21.07.) o godz. 18.15 zaprasza Jarosław Kociszewski.

ut/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Grupa Wyszehradzka może zyskać na Brexicie?

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2016 12:36
Brexit może politycznie umocnić Grupę Wyszehradzkej w UE; to prosta matematyka; jeśli kraj z tak dużą populacją jak Wlk. Brytania opuszcza Unię, rola Grupy rośnie - mówi PAP Tomas Strazay z Slovak Foreign Policy Association. Jednak według Anity Sobjak z PISM Brexit może nieść za sobą ryzyko izolacji V4.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: zmiana traktatów europejskich byłaby niekorzystna dla Grupy Wyszehradzkiej

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2016 11:24
- Jeśli Polska wystąpiłaby z propozycją, która byłaby w opozycji do propozycji Niemiec lub Francji, Czechy stanęłyby po stronie Niemiec - mówi Vit Dostal z czeskiego think-tanku Association for International Affairs (AMO).
rozwiń zwiń