Diana Spencer - Królowa Ludzkich Serc

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2016 09:00
31 sierpnia mija 19. rocznica śmierci księżnej Diany, pierwszej żony księcia Karola. Zginęła w wypadku samochodowym w Paryżu.
Księżna Diana i John Travolta
Księżna Diana i John TravoltaFoto: pixabay

Ślub Diany Spencer i Karola, mający miejsce 29 lipca 1981 w Katedrze Św. Pawła w Londynie, stał się międzynarodowym wydarzeniem społecznym, określanym jako "Ślub stulecia". Media natarczywie śledziły życie Diany i nie wyklucza się, że bezwzględność paparazzi przyczyniła się do tragicznego wypadku samochodowego, w którym zginęła.

Diana zasłynęła działalnością dobroczynną i charytatywną, które przyniosły jej przydomki "Królowej Ludzkich Serc" i  "Księżnej ludu".

O Dianie Spencer mówić będzie John Beauchamp - Brytyjczyk i dziennikarz Polskiego Radia.

Ważnym tematem w przeddzień inauguracji nowego roku szkolnego będzie urozmaicone jedzenie dla dzieci. Zapytamy o to eksperta kulinarnego Grzegorza Łapanowskiego.

W audycji także o blogowaniu, bowiem 31 sierpnia to "Dzień blogera", kolejne aktorskie zaproszenie na Narodowe Czytanie "Quo vadisHenryka Sienkiewicza oraz konkursy.

***

Na "Lato z radiem" w środę (31.08) o godz.9.10 zaprasza Bogdan Sawicki.

ab

Czytaj także

Śmierć księżnej Diany. Wypadek czy zabójstwo?

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2013 12:45
Były rzecznik prasowy brytyjskiej królowej Elżbiety II, Dickie Arbiter, z rezerwą odniósł się do nowych informacji na temat śmierci księżnej Diany.
rozwiń zwiń