Prof. Zdzisław Krasnodębski o obradach Rady Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2016 08:00
Trwa dwudniowe posiedzenie Rady Europejskiej. Unijni przywódcy mają zagrozić Rosji sankcjami za jej bombardowania w Syrii.
Prof. Zdzisław Krasnodębski
Prof. Zdzisław KrasnodębskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Z informacji Polskiego Radia wynika, że zapis o sankcjach znalazł się w projekcie wniosków na europejski szczyt, który w czwartek po południu rozpoczął się w Brukseli. Nie wszyscy są jednak zadowoleni z dokumentu.

W projekcie wniosków jest ostre potępienie nalotów na Syrię, które powodują ofiary wśród ludności cywilnej. Mowa jest o reżimie w Damaszku i jego sojusznikach, głównie Rosji. Napisano też, że jeśli nadal będzie dochodziło do okrucieństw i eskalacji konfliktu, Unia rozważy nałożenie sankcji dyplomatycznych.

O szczegóły obrad zapytamy europosła Prawa i Sprawiedliwości prof. Zdzisława Krasnodębskiego. Początek rozmowy o godz. 7.15

***

Na "Sygnały dnia" w piątek (21.10) w godz. 6.10 - 9.00 zapraszają Wojciech Dąbrowski i Daniel Wydrych.

ab/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rosja zaostrza ton w sprawie Syrii. Kreml ostrzega USA

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2016 15:40
Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow zagroził, że Rosja jest w stanie bronić swoich interesów w Syrii, jeśli USA zdecydują się na naloty dywanowe na pozycje syryjskich sił rządowych. Według ministra, jest to jedna z opcji rozważanych przez Waszyngton.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosja i Syria wstrzymują naloty na Aleppo

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2016 10:29
Minister obrony Rosji Siergiej Szojgu poinformował, że od godz. 10 czasu miejscowego we wtorek (godz. 9 czasu polskiego) rosyjskie i syryjskie lotnictwo wstrzymało naloty w rejonie Aleppo w związku z wprowadzeniem tam 20 października "humanitarnej przerwy".
rozwiń zwiń