Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę 2016. Udana zbiórka darów

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2016 15:45
- Zebraliśmy bardzo dużo darów. Wkrótce poinformujemy ile i czego. Teraz przekazujemy je Towarzystwu Przyjaciół Dzieci Mokotów - mówi Małgorzata Kownacka, która koordynowała akcją w Polskim Radiu.
Audio
  • Ruszyła Wielka Uliczna Zbiórka Darów XXIV akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę" (Czas pogody/Jedynka)
  • Katarzyna Wasilewska i Kevin Mglej o akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę" (Czas pogody/Jedynka)
  • Małgorzata Kownacka i Kevin Mglej zachęcają, by przyłączyć się do zbiórki w ramach akcji "Pomóż Dzieciom Przeżyć Zimę" (Niedziela z Jedynką)
  • Podsumowanie zbiórki w ramach XXIV akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę" (Koncert zyczeń/Jedynka)
  • Piosenka "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę"
Od lewej: Małgorzata Kownacka , Katarzyna Wasilewska i Kevin Mglej w sztabie akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę w Polskim Radiu
Od lewej: Małgorzata Kownacka , Katarzyna Wasilewska i Kevin Mglej w sztabie akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę" w Polskim RadiuFoto: Kevin Mglej

Czytaj także
pdpz-logo-663.jpg
Akcja PDPZ 2016 - podziękowania

W niedzielę (20.11) w całej Polsce zorganizowano "Wielką Uliczną Zbiórkę Darów" w ramach charytatywnej akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę". Jeden ze sztabów znajdował się w siedzibie Polskiego Radia w Warszawie.

- Zaczynamy naszą zbiórkę w pięknym dniu. Dziś jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Nasz sztab radiowy ma numer 24., a to jest 24. akcja. Wszystko więc szczęśliwie się ze sobą splata - śmiała się zaraz po starcie akcji Małgorzata Kownacka.

To "pospolite ruszenie" obecne było nawet w najmniejszych miejscowościach - wszędzie tam, gdzie widoczne były plakaty z uśmiechniętym żółtym słoneczkiem na niebieskim tle.

Nie zbieraliśmy jednak pieniędzy, tylko żywość długoterminową (mąkę, kaszę, ryż, cukier, kakao), słodycze, zabawki, gry planszowe, kredki, farby, zeszyty i książeczki.

Radiowa Jedynka jest jej patronem medialnym akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę". Już po raz 14. utworzony został sztab w Polskim Radiu w Warszawie przy. al. Niepodległości 77/85.

- Gdy tylko nadchodzi jesień, zawsze czekam na tę akcję. Niewielkim wysiłkiem, jednego dnia, podczas wielkiej zbiórki można zrobić tak dużo fantastycznych rzeczy, których efekt widać od razu. Mówiąc szczerze czekam też na spotkanie z Państwem, którzy od lat przychodzą do nas ze swoimi dziećmi i wnukami. Czasami są to wzruszające, a zawsze pełne radości spotkania - podkreślała w trakcie zbiórki Katarzyna Wasilewska, dziennikarka Polskiego Radia.

Dary przyniesione do sztabu w siedzibie Polskie Radia/fot.  Kevin Mglej Dary przyniesione do sztabu w siedzibie Polskiego Radia/fot. Kevin Mglej

Wszystkie punkty zbiórek na cała Polskę znajdziecie na stronie www.pdpz.pl. Pod bezpłatnym numerem infolinii 800-600-650 można się też dowiedzieć, jak założyć sztab w swojej miejscowości, jak uzyskać pomoc i jak ją ofiarować.

Sztab akcji w Warszawie przy TPD Mokotów na ul. Konduktorskiej 17 zbiera dary do końca grudnia (od poniedziałku do piątku w godz. 11.00–16.00).

***

Tytuł audycji: "Czas pogody"/"Niedziela z Jedynką"/"Koncert życzeń"

Prowadzi: Zbigniew Krajewski/Wiesław Molak/Bogdan Sawicki

Goście: Małgorzata Kownacka i Katarzyna Wasilewska (koodrynatorki akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę), Kevin Mglej

Data emisji: 20.11.2016

Godzina emisji: 10.18-11.20/13.14/15.10

pg/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bądź św. Mikołajem i pomóż dzieciom przetrwać zimę

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2015 11:00
- Żeby naprawdę pomóc, trzeba zajrzeć w swoje serce i troszkę się potrudzić. I my się trudzimy, zawsze od końca listopada do końca grudnia, a potem jest tego plon - mówi Ewa Dados, pomysłodawczyni akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę".
rozwiń zwiń