Janusz Lewandowski o szczycie Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2016 19:00
Głównymi tematami czwartkowego spotkania przywódców europejskich były umowa stowarzyszeniowa z Ukrainą, sytuacja w Syrii i kryzys migracyjny.
Janusz Lewandowski
Janusz LewandowskiFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

W czwartek wieczorem osiągnięto zgodę na deklarację w sprawie umowy stowarzyszeniowej z Ukrainą. Wspólny tekst uzgodnili przywódcy państw Wspólnoty. Deklaracja, która będzie dołączona do umowy, ma rozwiewać wątpliwości Holandii i doprowadzić do zakończenia ratyfikacji.  Holandia jest jedynym krajem w Unii, który nie ratyfikował porozumienia, i tym samym blokuje zakończenie całego procesu. 

O przebiegu szczytu i jego najważniejszych decyzjach porozmawiamy z europosłem Januszem Lewandowskim. Początek rozmowy o 7.15.

***

Na Sygnały dnia w piątek (16.12) w godz. 6.10-9.00 zapraszają Wojciech Dąbrowski i Daniel Wydrych.

gs/fbi


Zobacz więcej na temat: Janusz Lewandowski

Czytaj także

Jarosław Gowin: polska opozycja coraz bardziej się gubi

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2016 08:33
Szacunek dla zmarłych to pewne tabu, którego do tej pory nie łamano. Część opozycji się do tego posunęła - ocenił w "Sygnałach dnia" wicepremier Jarosław Gowin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Suski: gdańska prokuratura, to obraz nędzy i rozpaczy

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2016 08:02
- Działania prokuratury były pozorowane, a późniejsze postępowania dyscyplinarne zmierzały do tego, żeby uniewinnić koleżanki i kolegów – mówi w audycji "Sygnały dnia" wiceprzewodniczący sejmowej komisji ds. Amber Gold Marek Suski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy porozumienie ws. Aleppo będzie przestrzegane?

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2016 12:23
W środę (14.12) miało wejść w życie porozumienie, które przewidywało ewakuację bojowników i ludności cywilnej z oblężonej części Aleppo. Zamiast tego były kolejne bombardowania.
rozwiń zwiń