Czy dania wigilijne rzeczywiście są zdrowe?

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2016 07:30
Okazuje się, że tak, o czym doniósł niedawno brytyjski dziennik "Daily Mail” uznając polskie świąteczne menu za najzdrowsze na świecie.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Przykuta/ Wikipedia Commons/ lic. CC BY-SA 3.0

Dania polskiej kuchni wyprzedziły świąteczne potrawy m.in. z Niemiec, Francji, Hiszpanii czy Wielkiej Brytanii. O polskim menu na wigilijnych stolach porozmawiamy z Małgorzatą Puzio, autorką wielu książek kulinarnych propagujących zdrową kuchnię.

Agnieszka Ciecierska sprawdziła jak "Jeziorany" szykują się do Wigilii, obserwowała nagranie świątecznego odcinka słuchowiska "W Jezioranach”.

Korespondent Polskiego Radia w Londynie, Adam Dąbrowski i Zbigniew Zaliński, wydawca i producent programów w irlandzkim radiu publicznym RTE Radio One, opowiedzą o świętach na obczyźnie, czyli jak będą spędzać Boże Narodzenie Polacy mieszkający w Wielkiej Brytanii i Irlandii. 

***

Na "Cztery pory roku" w piątek (23.12) w godz.9.10-12.00 zaprasza Małgorzata Raducha.

ab

Czytaj także

Jak nie przytyć w czasie świąt? Kilka zasad, które pomogą zachować wagę

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2016 10:00
W święta zapominamy o dietach i ograniczeniach żywieniowych, tłumacząc sobie, że raz w roku można sobie na to pozwolić. Jednak w praktyce ucztowanie zaczynamy już od momentu przygotowywania potraw aż do ich całkowitego opróżnienia z garnków i naczyń. A największy problem pojawia się wtedy, gdy okazuje się, że sylwestrowa kreacja jest… za mała…
rozwiń zwiń