Jerzy Jachowicz nowym prowadzącym w radiowej Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2017 16:38
W najbliższy piątek 13 stycznia na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia jako prowadzący „Rozmowę Dnia” w audycji "W Samo Południe" zadebiutuje Jerzy Jachowicz.

Redaktor Jachowicz będzie spotykać się ze słuchaczami raz w tygodniu, w piątki ok. godz. 12.20.

Jerzy Jachowicz był działaczem opozycji demokratycznej (NSZZ "Solidarność”). Jest jednym z prekursorów dziennikarstwa śledczego w Polsce. W latach 1989-2005 był dziennikarzem "Gazety Wyborczej”. Od 2005 pracował w tygodniku "Newsweek Polska” i "Dzienniku”.

Na antenie Programu 3 Polskiego Radia w porannym wydaniu audycji "Zapraszamy do Trójki” prowadził cykl "Z Archiwum Jerzego Jachowicza”, gdzie opowiadał o wybranych przez siebie wydarzeniach, które badał jako dziennikarz śledczy. Publikuje również w "Gazecie Polskiej Codziennie”, jest także stałym felietonistą-komentatorem tygodnika "W Sieci”.


Obecnie w Polskim Radiu 24 współprowadzi audycje "Kulisy Spraw”, gdzie wraz z Michałem Majewskim, Rafałem Dudkiewiczem i Łukaszem Kurtzem odsłaniają tajemnice afer i śledztw oraz "Dwoje na Jednego”, w której wspólnie z Elizą Olczyk rozmawiają ze znanymi, ważnymi uczestnikami debaty publicznej na tematy dotyczące sytuacji społecznej i politycznej Polski.

***

mat.prom./ab