X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Błogosławiony Honorat Koźmiński i jego czasy

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2017 11:00
W związku z konferencją naukową organizowaną przez Muzeum Niepodległości oraz Rokiem bł. Honorata Koźmińskiego przypomnimy postać teologa oraz czasy, w których żył i pracował.
Wnętrze celi więziennej poświęconej bł. Honoratowi Koźmińskiemu, otwartej w dniu 185. rocznicy wybuchu powstania listopadowego, w 2015 r.  w Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej
Wnętrze celi więziennej poświęconej bł. Honoratowi Koźmińskiemu, otwartej w dniu 185. rocznicy wybuchu powstania listopadowego, w 2015 r. w Muzeum X Pawilonu Cytadeli WarszawskiejFoto: PAP/Marcin Obara

Władze carskie w trakcie likwidacji zakonów po powstaniu styczniowym internowały o. Honorata najpierw w Zakroczymiu, a potem w Nowym Mieście n. Pilicą. Odosobnienie to trwało 52 lata. Owoc okazał się jeszcze obfitszy. Jego posługa spowiednika i prowadzone kierownictwo duchowe zaowocowało powstaniem 25 zgromadzeń zakonnych i stowarzyszeń ludzi świeckich. Dzięki jego gorliwości, na przekór carskim ukazom, na terenach zaboru rosyjskiego nastąpił rozkwit życia konsekrowanego. Ojciec Honorat był niezmordowanym głosicielem Słowa Bożego, zarówno na ambonie jak i w pracy pisarskiej, szerząc kult Serca Bożego i miłość do Maryi. Ojciec Święty Jan Paweł II beatyfikował go 16 października w 1988 roku.

16 grudnia 2016 roku minęło 100 lat od śmierci o. Honorata Koźmińskiego. Sejm RP uchwalił rok 2017 rokiem błogosławionego duchownego. O jego życiu opowie dr Jolanta Załęczny z Muzeum Niepodległości w Warszawie.

***

Na "Eurekę" we wtorek (24.01) o godz.19.10 zaprasza Katarzyna Jankowska.

ab/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Współistnienie katolicyzmu i prawosławia w Rosji

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2012 10:20
Obecnie w Rosji mieszka około miliona trzystu tysięcy zdeklarowanych katolików. W całym kraju istnieją cztery archidiecezje oraz seminarium duchowne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Abp Kondrusiewicz: Jan Paweł II dobrze odczytał znaki czasu. "Mówił, że Rosja się nawróci"

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2015 08:00
Dziesiątą rocznicę śmierci świętego Jana Pawła II wspominają również wierni na Białorusi.
rozwiń zwiń