Chęciny - zamek w Górach Świętokrzyskich

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2017 08:45
W najbliższą sobotę Monika Tarka i Robert Kilen odwiedzą Chęciny – malownicze miejsce w Górach Świętokrzyskich.
Ruiny zamku królewskiego w Chęcinach - widok z wieży
Ruiny zamku królewskiego w Chęcinach - widok z wieżyFoto: Wikimedia Commons/Dawid Galus/CC BY-SA 3.0

Jadąc trasą z Warszawy do Krakowa widać w oddali imponujący, masywny zamek, wieczorem pięknie podświetlony. To Chęciny. Zwykle nie mamy czasu na to, żeby zjechać z trasy i obejrzeć to wyjątkowe miejsce, dlatego postanowiliśmy zabrać tam wszystkich słuchaczy Jedynki. W audycji "Jedyne Takie Miejsce" co tydzień udowadniamy, że w naszym kraju są setki wyjątkowych miejsc, które warto zobaczyć. Doceńmy nasz kraj - zanim pojedziemy zobaczyć zamki nad Loarą, zobaczmy piękne zamki w Polsce. Zanim pojedziemy do Włoch spróbować pizzy, zjedzmy świętokrzyską zalewajkę w Chęcinach - zachęcają do słuchania autorzy programu Monika Tarka i Robert Kilen.

Z programu dowiecie się m.in., który z polskich króli trzymał na zamku w Chęcinach swoje skarby i dlaczego przyjeżdżają tam geolodzy z całej Europy. Wybierzemy się też do Centrum Neandertalczyka, i sprawdzimy, czym jest przysmak o nazwie gęsi pipek.

***

Na "Jedyne Takie Miejsce" zapraszamy w sobotę (28.01) w godz. 9.00-11.00 oraz 14.00-15.00.

mg/ab

Czytaj także

Gołdap - jedyne takie miejsce na Warmii i Mazurach

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2016 12:00
- W całym regionie tylko u nas działa uzdrowisko: mazurskie tężnie solankowe, zdrój z pijalnią wód mineralnych i leczniczych, grota solna oraz mini tężnie czynne cały rok - mówi Jacek Morzy, wiceburmistrz Gołdapi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Inowłodz. Filmy, Tuwim i... złoto

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2017 15:00
- Tajemniczy kościół, "Podróży do Betlejem" która ściąga tutaj turystów z całego świata, major Hubal, żubry, sekrety, tajemnice, wreszcie słynny bunkier w Konewce i Julian Tuwim, mógłbym tak jeszcze długo wyliczać - mówił Roman Czejarek zapraszając w podróż do Inowłodza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chojna. Polsko-niemieckie pogranicze pełne tajemnic

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2017 19:40
W ramach audycji "Jedyne takie miejsce" Roman Czejarek zawitał do Chojny na zachodnim krańcu Polski, tuż przy granicy z Niemcami.
rozwiń zwiń