Powrót legendarnego studia S-13!

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2017 14:13
Na ostatnie spotkania sezonu zasadniczego piłkarskiej Ekstraklasy na antenę radiowej Jedynki wraca legendarne studio S-13.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/alphaspirit
Serwis specjalny
piłka nożna 1200 F.jpg
Ekstraklasa

Radiowa Jedynka relacjonować będzie wszystkie wydarzenia z 30. kolejki Ekstraklasy. Na piłkarskie emocje zapraszamy w sobotę 22 kwietnia od godziny 18.00. Podczas dwóch godzin audycji komentatorzy sportowi Polskiego Radia będą przekazywać relacje ze wszystkich ośmiu rozgrywanych meczów.

Słuchając audycji, której gospodarzem będzie Andrzej Janisz, najszybciej dowiedzą się Państwo, które z drużyn ma największe szanse na grę w grupie mistrzowskiej, a którą czeka walka w grupie spadkowej. Studio S-13 najszybciej poinformuje, na którym stadionie padł gol, gdzie toczą się najbardziej zacięte pojedynki. Na bieżąco informować będziemy o aktualnej sytuacji w tabeli, uwzględniając każdą zmianę wyniku.

- Podstawową sprawą jest to, że mamy wyprzedzenie w stosunku do telewizji, to u nas te bramki, oby było ich jak najwięcej, będą najwcześniej - zapowiada Janisz.

Źródło: PolskieRadio.pl

Zacięta walka o grupę mistrzowską

Emocji na pewno nie zabraknie. Ciasno jest w czołówce tabeli, gdzie o mistrzostwo do końca powinny walczyć - Jagiellonia Białystok, Legia Warszawa, Lechia Gdańsk i Lech Poznań. Obecnie czwarty w tabeli "Kolejorz" ma zaledwie cztery punkty straty do pierwszego miejsca w Ekstraklasie, które zajmuje ekipa z Białegostoku. Te różnice w zdobytych "oczkach" będą jeszcze mniejsze po podziale punktów. Przed fazą finałową może się też zmienić lider tabeli.

Za plecami tej czwórki toczyć się też będzie pasjonująca rywalizacja o miejsca w górnej połowie tabeli, które oznaczać będą pewne pozostanie w Ekstraklasie na kolejny sezon. Na sto procent udziału w grupie mistrzowskiej pewna jest już Wisła Kraków, ale aż pięć drużyn będzie walczyć o trzy pozostałe miejsca gwarantujące udział w tej grupie. Zagrają o nie - Pogoń Szczecin, Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Korona Kielce, Wisła Płock i Zagłębie Lubin.

Pogodzone z walką o utrzymanie w grupie spadkowej są za to ekipy Śląska Wrocław, Cracovii, Piasta Gliwice, Arki Gdynia, Ruchu Chorzów i znajdujący się na ostatnim miejscu w tabeli zespół Górnika Łączna.

Legendarne studio S-13

Nazwa tej legendarnej już audycji pochodzi od numeru studia radiowego w Warszawie, a pierwsze S-13 miało miejsce 6 września 1970 roku. Była to transmisja jedynie z dwóch stadionów.

Następna audycja - z 16 września tego samego roku - obejmowała już cztery mecze, których gospodarzami były: Legia Warszawa, Górnik Zabrze, ŁKS Łódź i Ruch Chorzów. Pomysłodawcą S-13 był Bogdan Tuszyński , który będąc na urlopie w Jugosławii usłyszał we włoskim radiu audycję Domenica Sport, a w niej relacje z kilku meczów włoskiej Serie A i przeniósł to na polski grunt.

Studio S-13 poświęcone było przede wszystkim rozgrywkom piłkarskim, jednak audycja gościła też na innych arenach, na których rozgrywane były emocjonujące zawody - lekkoatletyczne, żużlowe czy siatkarskie. Jej ideą jest błyskawiczne przenoszenie się ze stadionu na stadion, by rzetelnie i szybko poinformować miłośników sportu o interesujących ich wydarzeniach.

Program 30. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy:

Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław
Lech Poznań - Ruch Chorzów
Górnik Łęczna - Wisła Kraków
Korona Kielce - Termalica Bruk-Bet Nieciecza
Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok
Arka Gdynia - Wisła Płock
Cracovia - Legia Warszawa
Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk

***

Na relacje z meczów 30. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy zapraszamy do audycji "Studio S-13" w sobotę (22.04) w godz. 18.00-20.00.

Marcin Nowak, PolskieRadio.pl, PR1/pg

Czytaj także

Gramy 90 lat. Historia Studia S13

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2017 00:21
Studio S13 to emocje, radość i szybkość przekazu. Od początku towarzyszyło kibicom w dramatycznych momentach kończących sezon Ekstraklasy, jak i w bardziej zwyczajnych chwilach. Przez ponad 46 lat ma monopol na najszybsze podawanie informacji o tym, że zmienił się wynik.
rozwiń zwiń