Laski. Wyjątkowe miejsce nie tylko dla niewidomych

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2017 14:38
O historii Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach, ale także o jego wychowankach, sportowcach, olimpijczykach czy muzykach porozmawiamy z dyrekcją i wychowawcami placówki.
Podopieczni Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Laskach
Podopieczni Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w LaskachFoto: Rafał Zakrzewski

Laski dzieci PAP 1200.jpg
W Laskach dają szansę niewidomym dzieciom na odkrywanie świata

W Laskach bywali i pisali swoje utwory, m.in. Antoni Słonimski, Jerzy Liebert, czy Marian Brandys. Wszyscy pochowani są na miejscowym cmentarzu. Tworzyli tam także: Zbigniew Herbert, Ewa Szelburg-Zarembina czy ks. Jan Twardowski. Tam o wyznaczeniu jego kandydatury na premiera dowiedział się Tadeusz Mazowiecki.

Naszymi gośćmi będą Elżbieta Szczepkowska - dyrektor Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach, Stanisław Badeński - dyrektor Szkół Ponadgimnazjalnych, Wojciech Święcicki - dyrektor Szkół  Specjalnych, siostra Jana Maria Ściga - wychowawczyni domu dziewcząt, Leszek Połomski - wychowawca domu chłopców.

***

Na audycję z cyklu Twarzą w twarz w czwartek (8.06) o godz. 23.05 zaprasza Wojciech Urban

ag/gs


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prawo do godnego życia dla dorosłych niepełnosprawnych

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2017 23:41
- Nikogo nie interesuje, co stanie się z takimi osobami, jak mój dorosły niepełnosprawny syn, a ich największy problem pojawi się, gdy stracą oparcie w rodzinie - mówi Jolanta Lorens.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Blumil – wózek inwalidzki na każdy teren

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2017 16:00
Ograniczenia tkwią w naszych głowach, nie w niepełnosprawności – to motto Miłosza Krawczyka - właściciela i założyciela firmy Blumil. Twórca specjalnego wózka, który daje możliwość osobom niepełnosprawnym poruszania się po dowolnym terenie, był gościem audycji Ludzie Gospodarki.
rozwiń zwiń