X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Cicha epidemia. Chorują tysiące Polaków

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2017 19:52
Ponad 300 tys. Polaków nie wie, że jest zakażonych wirusem zapalenia wątroby typu C (WZW). Nie daje on praktycznie żadnych objawów, a jest zaliczany do głównych przyczyn raka wątroby.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Alexander Raths/Shutterstock

W kolejce do leczenia czeka prawie 10 tysięcy Polaków, reszta nie wie, że jest chora. W Polsce w ponad 80 proc. przypadków do zakażeń dochodzi w szpitalach, salonach kosmetycznych itp. Od niedawna dostępna jest u nas rewolucyjna terapia skuteczna w  prawie 100 proc. Po gody. 10 opowie o niej prof. Robert Flisiak - hepatolog, kierownik kliniki chorób zakaźnych i hepatologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.

W pierwszej godzinie audycji powiemy z kolei, co niesie ze sobą letnie przesilenie. Co widać na niebie w najkrótszą noc? Co niezwykłego pojawi się w czasie wakacji na naszym niebie? Gdzie będzie całkowite zaćmienie słońca? Naszym gościem będzie Karol Wójcicki - popularyzator astronomii, pasjonat, dziennikarz naukowy i autor portalu "Z głową w gwiazdach".

A na koniec Małgorzata Tułowiecka powie, skąd pochodzą nazwy miast trasy koncertowej "Lata z Radiem 2017"? Na początek Płońsk i Włocławek. W tej godzinie wysłuchamy również rozmowy z jedną z gwiazd Festiwalu "Dwa Teatry" w Sopocie, a Martyna Podolska zrelacjonuje finał konkursu "Arsenał Warszawa" (młodzież stolicy prezentuje oryginalne prace, np. sprawa Reduty Ordona czy wywiady z ostatnimi żyjącymi bohaterami Powstania Warszawskiego).

***

Na audycję "Cztery pory roku" w środę (21.06) w godz. 9.10-12.00 zaprasza Małgorzata Raducha.

ag/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Cicha epidemia - w okresie wakacyjnym rośnie ryzyko zachorowania na WZW

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2014 14:10
Wirusowe zapalenie wątroby potocznie nazywane jest żółtaczką, jednak - jak zwracają uwagę lekarze - to problem dużo bardziej złożony. Najgroźniejsze jest zakażenie wirusem zapalenia wątroby typu C (HCV), gdyż chorobę trudno rozpoznać i nie można się przeciw niej zaszczepić.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niebezpieczeństwa gorącego lata. Jak dbać o zdrowie?

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2014 03:28
Wiele osób z niecierpliwością oczekuje lata, jednak nie zawsze na jego nadejście jest przygotowany nasz organizm. O czym powinniśmy pamiętać i na co szczególnie należy uważać? O tym rozmawialiśmy w "Debacie medycznej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wszystko, co powinniśmy wiedzieć o WZW

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2015 15:21
Prof. Andrzej Horban, konsultant krajowy w dziedzinie chorób zakaźnych, odpowiada na najważniejsze pytania dotyczące wirusowego zapalenia wątroby.
rozwiń zwiń