Jak przełamać strach przed szkołą i przedszkolem?

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2017 15:00
Jak przekonać dziecko do przedszkola, jak zachęcić do szkoły, jak opanować płacz malucha, a także stres rodziców?
Nie wszystkie dzieci cieszą się na powrót do szkoły
Nie wszystkie dzieci cieszą się na powrót do szkołyFoto: Shutterstock/MPIX

I jak żegnać się przed przedszkolem i szkołą, aby dziecko chętnie tam szło? Na te pytania odpowie psycholog dziecięca Monika Perkowska.

Podczas audycji spojrzymy też w niebo i przyjrzymy się dronom - tym szpiegowskim, sportowym, używanym przez urlopowiczów i dziennikarzy. Kto może kupić takie urządzenie i kręcić nim filmy? Gdzie uzyskać zgodę? Co z ochroną prywatności? Tę wątpliwość postaramy się rozwiać z pomocą specjalistów z Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Naszym gościem będzie też Krzysztof Kobus, fotografik i podróżnik, który zawodowo robi zdjęcia m.in. z drona.

Powiemy też o akcji "Weź paragon". Zastanowimy się, po co to robić i jak długo przechowywać dowody zakupu. Odpowiemy również na pytanie, czy paragon jest poświadczeniem zawarcia umowy np. z pralnią i czy można zgłosić reklamację towaru lub zażądać faktury, nie mając paragonu.

Przygotowaliśmy także specjalny konkurs "Radioprzyjaciel w Opolu" związany z 54. Krajowym Festiwalem Piosenki Polskiej.

***

Na "Cztery pory roku" w poniedziałek (11.09) w godz. 9.10-12.00 zaprasza Roman Czejarek.

mg/kh


Czytaj także

Sześciolatek w szkole. Obowiązek czy prawo wyboru?

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2015 16:20
- Rodzic powinien mieć wybór i jeśli zdecyduje, że chce wysłać swoje sześcioletnie dziecko do szkoły, to powinien mieć taką możliwość, ale tylko na podstawie oświadczenia woli, a nie obowiązkowo - mówi w radiowej Jedynce Karolina Elbanowska Prezes Fundacji Rzecznik Praw Rodziców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak przekonać dzieci do czytania książek?

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2016 15:00
Internet, gry komputerowe i filmy dla wielu najmłodszych są dużo atrakcyjniejsze niż książki. Jednak eksperci przekonują, że głównymi winowajcami spadku zainteresowania czytaniem nie są wcale nowe technologie, tylko... rodzice!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Psycholog: dzieci są i mają być łatwowierne

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2017 13:00
Niedawno studentki pedagogiki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu przeprowadziły eksperyment, w ramach którego bez trudu wyprowadziły z przedszkola dzieci, mówiąc im, że są znajomymi ich rodziców.
rozwiń zwiń