Polesie nad Bugiem, niezwyczajna kraina na krańcach Polski

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2017 13:03
Polesie nad Bugiem - kraina, gdzie swobodnie meandruje rzeka Bug, kraina nieokiełznanej przyrody, styku kultur i granic, gdzie przenikają się tradycje prawosławia, katolicyzmu.
Bazylika św. Anny z cudownym obrazem Matki Bożej Kodeńskiej
Bazylika św. Anny z cudownym obrazem Matki Bożej KodeńskiejFoto: shutterstock/DyziO

To tam odbywają się wydarzenia kulturalne takie jak Landart Festiwal, z plenerowymi galeriami sztuki, Festiwal Trzech Kultur we Włodawie odwołujący się do dziedzictwa przeszłości, plenery malarskie i rzeźbiarskie w  Uroczysku Zaborek i Włodawie, liczne imprezy związane z tradycją regionu, zabytki i sanktuaria o niepowtarzalnej architekturze, np. w Kodeniu, Jabłecznej czy Włodawie. Będziemy mówić o turystycznym szlaku "Wielokulturowy Nurt Bugu" - wyróżnionym główną nagrodą w konkursie EDEN na najlepszy polski kierunek turystyczny roku.

W audycji również:

- relacja z Festiwalu "Niepokorni, Niezłomni, Niezwyciężeni",
- W cyklu Jolanty Fajkowskiej "Już taki jestem" spotkanie z Majką Jeżowską,
- o książce "Wanda - opowieść o sile życia i śmierci" poświęconej Wandzie Rutkiewicz. Spotkamy się z jej autorką Anną Kamińską.

***

Na audycję "Cztery pory roku" w czwartek (28.09) o godz. 9.20 zaprasza Sława Bieńczycka.

ag/kh

Czytaj także

Małgorzata Szejnert: na Polesiu giną języki

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2015 15:00
Białoruski uważany bywa tam za język obcy. Autorka książki "Usypać góry.." rozmawiała po polsku oraz rosyjsku. A natrafiła na języki, którymi mówi dziesięć osób...
rozwiń zwiń