"Taśmociął" - reportaż Eweliny Karpacz-Oboładze

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2017 10:31
Trwa tydzień z reportażem. Codziennie do 6 października po godz. 20.00 emitujemy reportaże tegorocznych laureatów konkursu "Melchiory 2017".  
Eugeniusz Rudnik
Eugeniusz RudnikFoto: Polskie Radio

3 października zapraszamy na reportaż "Taśmociął" Eweliny Karpacz-Oboładze, która otrzymała Srebrnego Melchiora za Premierę Roku za reportaż artystyczny.

Reportaż przedstawia sylwetkę Eugeniusza Rudnika - zmarłego 24 października 2016 roku, kompozytora i reżysera dźwięku, pioniera muzyki elektronicznej i elektroakustycznej w Polsce.

Współtworzył Studio Eksperymentalne Polskiego Radia. Z publicznym nadawcą był związany od 1955 roku. W latach 60. skomponował słynny utwór "Skalary" oraz pierwszy polski utwór kwadrofoniczny "Vox humana". Zrealizował ponadto dziesiątki dzieł, m.in. "Ekecheiriję" Krzysztofa Pendereckiego, skomponowaną na ceremonię otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Monachium w 1972 roku.

Współpracował z Franco Evangelistim, a także z dziesiątkami twórców z kręgu muzyki i innych sztuk pięknych. Artysta podejmował takie przedsięwzięcia, które kompozytorzy mający do dyspozycji komputery mogli realizować dopiero kilkadziesiąt lat później.

***

Na reportaże tegorocznych laureatów konkursu "Melchiory 2017" zapraszamy codziennie do 6 października po godz. 20.00.

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Retransmisja Gali „MELCHIORY 2017”

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2017 13:00
29 września o godzinie 23.10 zapraszamy do Radiowej Jedynki na retransmisję Gali Reportażystów Polskich „Melchiory 2017” ze Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Zwycięzcom Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów Melchiory 2017 przyznano nagrody w trzech kategoriach: Premiera Roku, Inspiracja Roku oraz Radiowy Reportażysta Roku, a także wręczono Nagrodę Specjalną za działania na rzecz rozwoju i promocji reportażu.
rozwiń zwiń