X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marian Opania czyta felietony Marka Nowakowskiego

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2017 19:35
Nagranie "Powidoków 2" pochodzi z 1996 roku, wtedy też ukazała się książka Marka Nowakowskiego. "Powidoki 2" są osnute mgiełką nostalgii. Marek Nowakowski zaczął je pisać w momencie, kiedy zmieniały się epoki, w rozgardiaszu i gorączce, gdy w mieście pojawiły się krzykliwe reklamy na wzór zachodni, handel uliczny, ruch. 
Marian Opania
Marian OpaniaFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

nowakowski powidoki 2 okładka.jpg

 Jest to kontynuacja "Powidoków". Podobnie i w tym zbiorze niezwykłych felietonów autor wspomina naszą stolicę - ludzi, wydarzenia i miejsca z dawnych lat, chociaż te już w większości dzisiaj nie istnieją, zniknęły, tylko część z nich ma zaczepienie w teraźniejszości.

Autor konfrontuje ze współczesnym obrazem swoje wspomnienia z lat chłopięcych, kiedy chłonął to miasto, jego ówczesną atmosferę, jego mieszkańców, jego życie. A jednak Warszawa, choć tak różna, wciąż zachowuje siłę duchową i niepowtarzalny urok.

W powiązaniu z tymi obrazkami, drukowanymi w "Expressie Wieczornym", a następnie zebranymi w obu tomach "Powidoków", Telewizja Polska zrealizowała cykl reportaży.

Felietony z Archiwum Polskiego Radia na antenie radiowej Jedynki Marian Opania czytał od 16 do 27 października (bez sobót i niedziel) o godz. 10.35.

ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak