"Choinki Jedynki 2017"

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2017 19:44
Zakończyła się XVI akcja charytatywna Programu Pierwszego Polskiego Radia "Choinki Jedynki 2017", której celem, podobnie jak w ubiegłym roku, była zbiórka pieniędzy na rzecz Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" oraz Fundacji im. Brata Alberta.
Audio
 • WIELKI FINAŁ AKCJI CHARYTATYWNEJ "CHOINKI JEDYNKI" (Sobota z Jedynką)
 • Prof. Franciszek Maśluszczak ocenia wybrane przez siebie prace 22.11.2017 (Cztery pory roku/Jedynka)
 • Prof. Franciszek Maśluszczak ocenia wybrane przez siebie prace 22.11.2017 (Ekspres Jedynki)
 • Prof. Franciszek Maśluszczak ocenia wybrane przez siebie prace 23.11.2017 (Cztery pory roku/Jedynka)
 • Prof. Franciszek Maśluszczak ocenia wybrane przez siebie prace 23.11.2017 (Ekspres Jedynki)
 • Aneta Kosin ocenia wybrane przez siebie prace 24.11.2017 (Cztery pory roku/Jedynka)
 • Aneta Kosin ocenia wybrane przez siebie prace 24.11.2017 (Ekspres Jedynki)
 • Aneta Kosin ocenia wybrane przez siebie prace 25.11.2017 (Jedyne takie miejsce/Jedynka)
 • Aneta Kosin ocenia wybrane przez siebie prace 25.11.2017 (Sobota z Jedynką)
 • Marek Jaromski ocenia wybrane przez siebie prace 26.11.2017 (Czas pogody/Jedynka)
 • Marek Jaromski ocenia wybrane przez siebie prace 26.11.2017 (Niedziela z Jedynką)
 • Marek Jaromski ocenia wybrane przez siebie prace 27.11.2017 (Cztery pory roku/Jedynka)
 • Marek Jaromski ocenia wybrane przez siebie prace 27.11.2017 (Ekspres Jedynki)
 • Prof. Franciszek Maśluszczak ocenia wybrane przez siebie prace 28.11.2017 (Cztery pory roku/Jedynka)
 • Prof. Franciszek Maśluszczak ocenia wybrane przez siebie prace 28.11.2017 (Ekspres Jedynki)
 • Prof. Franciszek Maśluszczak ocenia wybrane przez siebie prace 29.11.2017 (Cztery pory roku/Jedynka)
 • Aneta Kosin ocenia wybrane przez siebie prace 29.11.2017 (Ekspres Jedynki)
 • Aneta Kosin ocenia wybrane przez siebie prace 30.11.2017 (Cztery pory roku/Jedynka)
 • Aneta Kosin ocenia wybrane przez siebie prace 30.11.2017 (Ekspres Jedynki)
 • Marek Jaromski ocenia wybrane przez siebie prace 1.12.2017 i jedną dodatkową (Cztery pory roku/Jedynka)
 • Marek Jaromski ocenia wybrane przez siebie prace 1.12.2017 (Ekspres Jedynki)
Choinki Jedynki
Choinki JedynkiFoto: Choinki Jedynki/Polskie Radio

W sobotę (9.12) licytowane były obrazy, które zwyciężyły w konkursie rysunkowym dla dzieci i młodzieży. W tygodniu (4-8.12) licytowaliśmy prace dorosłych Przyjaciół Radiowej Jedynki. W sumie, przez 6 dni akcji udało nam się zebrać 100,770,00 złotych. Dziękujemy!

Finał XVI Akcji Charytatywnej "Choinki Jedynki 2017", fot. Jacek Konecki/Polskie Radio Finał XVI Akcji Charytatywnej "Choinki Jedynki 2017", fot. Jacek Konecki/Polskie Radio

Tradycyjnie w przedsięwzięcie włączyli się przyjaciele Radiowej Jedynki – osobowości ze świata kultury, muzyki, filmu, nauki i sportu. Honorowy patronat nad akcją objęła małżonka prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej pani Agata Kornhauser-Duda.

W ramach akcji powstały obrazy i rysunki, które były zlicytowane na rzecz Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" i Fundacji im. Brata Alberta. Autorami malunków zatytułowanych "Tajemnice Bożego Narodzenia" są dzieci biorące udział w konkursie, Przyjaciele Radiowej Jedynki, a także podopieczni obu fundacji.

- Jestem szczęśliwa, bo każda złotówka to radość i uśmiech naszych podopiecznych. Bardzo wszystkim dziękuję. To jest najcudowniejsza akcja, bo jesteśmy razem wszyscy, ponad wszelkimi podziałami, patrzymy w jednym kierunku i pomagamy tym, którzy nawet o pomoc nie umieją poprosić - powiedziała po zakończeniu licytacji na antenie radiowej Jedynki Anna Dymna.

niedzielę 22 października wystartował konkurs rysunkowy dla dzieci i młodzieży w wieku od lat 6 do lat 16 i trwał do do 17 listopada br. Prace w dowolnej technice, w formacie od A-4 do A-2, o tematyce "Tajemnice Bożego Narodzenia", nadesłane do radiowej Jedynki, oceniło jury w składzie: Aneta Kosin – plakacistka, kreatorka wizerunku, prof. Franciszek Maśluszczak – artysta malarz, pedagog i Marek Jaromski – artysta grafik. Jury wybrało 20 najciekawszych prac, które zostały zlicytowane podczas finału akcji 9 grudnia br. na antenie radiowej Jedynki wraz z 12 rysunkami autorstwa podopiecznych Fundacji Anny Dymnej i Brata Alberta. Licytację w godz. 8.00 - 19.30 poprowadzili: Agnieszka Kunikowska, Małgorzata RaduchaBogdan Sawicki i Daniel Wydrych.

Agata Kornhauser-Duda/fot.: Kancelaria Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda/fot.: Kancelaria Prezydenta RP

Od 2013 roku do Akcji włączają  się znane osobistości ze świata kultury, nauki, sportu i mediów. W tym roku, 3 grudnia, w siedzibie Polskiego Radia namalowali obrazy pod hasłem "Tajemnice Bożego Narodzenia". Udział we wspólnym malowaniu wzięli: 

Marek Barbasiewicz, prof. Ewa Bartnik, Marcin Błaszak, Ernest Bryll,  Katarzyna i Tomasz Butowtt, Beata Chmielowska-Olech, Cleo, Katarzyna Cerekwicka, Katarzyna Czapla, Łukasz Golec, Paweł Golec, prof. Wiesław Jędrzejczak, Łukasz Jurkowski, Aleksandra Justa, Zofia Klepacka, Wojciech Korkuć, Janusz Kukuła, Michał Lorenc, Piotr Małachowski, Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Anna Pietrzak, Lidia i Marcin Pospieszalscy, Anna Popek, Lidia Sadowa, Muniek Staszczyk, Magdalena Steczkowska, Andrzej Supron, Marcin Styczeń, Marcin Wolski, Adam Woronowicz, Daniel Wydrych.

Prace Przyjaciół Radiowej Jedynki można było licytować podczas aukcji w dniach 4-8 grudnia br. ("Cztery Pory Roku"  godz. 9.00 – 11.55). Licytacje na antenie prowadziła, jak co roku, Małgorzata Raducha.

Prezes Polskiego Radia Jacek Sobala podczas inauguracji akcji mówił, że dla niego możliwość pomagania innym ludziom jest przywilejem. Zebranym w studiu Polskiego Radia życzył udanych prac, bo "dzięki pozyskanym za nie pieniądzom, uda się uczynić świat lepszym".

Prezes PR Jacek Sobala wita gości malujących prace na licytacje "Choinek Jedynki" Prezes PR Jacek Sobala wita gości malujących prace na licytacje "Choinek Jedynki"

Dyrektor radiowej Jedynki Rafał Porzeziński dodał, że to spotkanie jest doskonałą okazją, aby poznać lepiej zaproszonych gości - zobaczyć, jak przelewają to, co jest w ich wnętrzu, na płótno.

Katarzyna Cerekwicka przekazała na licytację Karolinkę zdobytą w tym toku w konkursie Premiery na festiwalu w Opolu:


Beata Chmielowska-Olech dodała do swojej pracy prezent w postaci zaproszenia do odwiedzenia "Teleexpressu":


Daniel Wydrych przekazał puchar i płytkę ceramiczną, które zdobył podczas III Memoriału Kamili Skolimowskiej:

Genetyk prof. Ewa Bartnik ofiarowała monetę z okazji 50-lecia odkrycia DNA: 


Wszystkie informacje (zasady konkursu, niezbędne formularze itp.) oraz zdjęcia obrazów prezentowane są pod adresem: choinkijedynki.polskieradio.pl.

mat. pras./mg

Czytaj także

"Choinki Jedynki". XVI Akcja Charytatywna zakończona!

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2017 19:35
9 grudnia licytowane były obrazy, które zwyciężyły w konkursie rysunkowym dla dzieci i młodzieży. W minionym tygodniu licytowaliśmy prace dorosłych Przyjaciół Radiowej Jedynki. Przez cały tydzień akcji udało nam się zebrać 100,770,00 złotych. Dziękujemy!
rozwiń zwiń