X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Choinki Jedynki 2017. Za nami finałowy koncert

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2017 09:58
Koncertem Rodziny Pospieszalskich zakończyła się tegoroczna edycja Akcji Charytatywnej Programu 1 Polskiego Radia Choinki Jedynki.
Audio
Prezes Polskiego Radia Jacek Sobala
Prezes Polskiego Radia Jacek SobalaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Barwny koncert najpiękniejszych polskich kolęd dedykowany był dzieciom, które nadesłały swoje prace na konkurs rysunkowy, Przyjaciołom Jedynki, którzy namalowali 3 grudnia obrazy na aukcję, osobom które tak hojnie licytowały prac plastyczne, jurorom, sponsorom i wszystkim pracownikom Programu 1, bez których zaangażowania akcja nie byłaby tak popularna i sympatyczna. Wydarzenie odbyło się 21 grudnia w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.

Na scenie wystąpiła popularna i ceniona orkiestra Rodziny Pospieszalskich. Zagrali i zaśpiewali polskie kolędy. Te znane, ale także te dziś zapomniane, niedawno odnalezione, a śpiewane przez naszych przodków.

Podczas gali w Studiu im. Witolda Lutosławskiego prezes Polskiego Radia Jacek Sobala wręczając czeki fundacjom dziękował, że publiczny nadawca może zrobić coś dobrego.

"To jest dla mnie rozkosz, że możemy w tym uczestniczyć, że możemy Państwu te kawałki serc - bo to jest z serca dar przecież - przekazać" - mówił Jacek Sobala.

A dyrektor radiowej Jedynki Rafał Porzeziński podziękował dzieciom, które wzięły udział w akcji charytatywnej.

"Swoim talentem, czasem zapałem, dały z siebie wiele, by dzielić się z tymi, którzy bardzo potrzebują pomocy, więc dla dzieci brawa" - mówił Rafał Porzeziński.

Przedstawicielka fundacji "Mimo wszystko" Marta Kądziela dziękowała za akcję Jedynce, słuchaczom, licytującym i twórcom prac plastycznych. "Te pieniądze sprawią, że na pewno wielu naszych podopiecznych się uśmiechnie i życzę Państwu, by ta radość, która pojawi się w ich oczach, wróciła do Państwa jeszcze dwa razy większa" - mówiła Marta Kądziela.

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski dziękując za specjalne licytacje trzech egzemplarzy "Atlasu kotów" z dedykacją Jarosława Kaczyńskiego poinformował, że jego podopieczni wykonali przepięknego, kolorowego kota, który w podziękowaniu zostanie wręczony prezesowi Prawa i Sprawiedliwości.

Koncert  "Choinki Jedynki" to już tradycja. W ubiegłym roku Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny zaprezentował narodowe tańce polskie oraz wykonał najpiękniejsze kolędy i pastorałki. 

 

Choinki663.jpg
CHOINKI JEDYNKI 2017

W czasie koncertu nagrodziliśmy dzieci - laureatów nagród w tegorocznym konkursie plastycznym.

Nie zabrakło wspólnego odśpiewania kolędy "Bóg się rodzi", życzeń, przełamania się opłatkiem i tradycyjnego całusa pod jemiołą.

Retransmisja  koncertu już 26 grudnia,  w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, w godz. 20.00 -22.00 oczywiście w radiowej Jedynce. 

***

Licytacje prac plastycznych przekazanych od Przyjaciół Radiowej Jedynki – osobistości świata kultury, nauki, sportu i muzyki oraz prac nadesłanych przez dzieci zakończyły się 9 grudnia. Dla Fundacji Anny Dymnej "Mimo wszystko" oraz Fundacji Brata Alberta zebrano łącznie kwotę 100 770 zł. 

W środę (20 grudnia) zakończyły się specjalne licytacje trzech egzemplarzy "Atlasu kotów" z dedykacją Jarosława Kaczyńskiego, prezesa PiS. Były to nadzwyczajne aukcje w ramach Akcji Choinki Jedynki, wylicytowano w nich łączną kwotę 43 400 zł.

Łącznie zebraliśmy 144 270 zł.

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak