Pies w bloku. Uciążliwy towarzysz?

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2018 11:02
Jak pies ma człowieka, to wcale nie szczeka. Czy to powiedzenie sprawdza się w wielorodzinnym bloku?  Jak ułożyć psa, aby nie zakłócał spokoju współlokatorom? Jaką rasę wybrać "pod" właściciela, czyli jaka rasa dla dzieci, dla starszej osoby, a jaka, gdy pies ma być samotnym stróżem apartamentu singla?
Zeus i Hera, czyli syn i mama podczas spaceru na terenie Schroniska na Paluchu
Zeus i Hera, czyli syn i mama podczas spaceru na terenie Schroniska na PaluchuFoto: Wiktor Franko/mat. pras.

A przede wszystkim, czy pies mieszkający w bloku powinien być w ogóle tresowany? O tym opowie Piotr Klamkowski ze Szkoły dla Psów Fun - Dog.

W cyklu rozmów Jolanty Fajkowskiej "Już taka jestem" spotkanie z wokalistką o najczarniejszym głosie w Polsce, krośnianką z urodzenia - Lorą Szafran.

W rocznicę śmierci Jana Ciecierskiego przypomnimy sylwetkę tego znakomitego aktora, najbardziej kojarzącego się z rolą Józefa, nestora radiowej rodziny Matysiaków.

Porady prawne dotyczące wspólnoty mieszkaniowej: jakie decyzje może podejmować? Co z uciążliwym lokatorem lub z zaległymi czynszami? Czy każdy mieszkaniec wydzielonej jako wspólnota kamienicy jest automatycznie członkiem tejże wspólnoty? O tym mecenas Joanna Korzeniewska-Zielińska.

***

Do słuchania "Czterech pór roku" we wtorek (20.02) w godzinach 9.00 - 12.00 zaprasza Bogdan Sawicki.

ag/abi

Czytaj także

"Sterylizacja nie jest zamachem na zwierzę"

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2017 14:04
- To jest odwieczny problem, żeby apelować do ludzi, by sterylizowali swoje zwierzaki. Szczególnie, gdy nie są to zwierzęta wystawowe, wobec których mamy jakieś plany. Tylko w ten sposób możemy ograniczyć liczbę bezdomnych psów - mówi Paulina Król z portalu Psy.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pies bez smyczy w mieście. Liberalizacja przepisów?

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2017 10:19
Poznańscy radni zdecydowali, że właściciele psów będą mogli na terenie całego miasta spuszczać psy ze smyczy. Zaznaczyli jednak, że będzie to możliwe w miejscach mało uczęszczanych przez ludzi. Teraz wojewoda wielkopolski unieważnił zapis i wykreślił zdanie o tych miejscach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lora Szafran: wydanie tej płyty dałoby mi duże poczucie szczęścia

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2018 15:56
W 2017 roku w Studiu im. Witolda Lutosławskiego odbył się koncert Lory Szafran. Teraz wokalistka myśli o wydaniu płyty, będącej zapisem tego wydarzenia.
rozwiń zwiń