Roman Czejarek

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2018 12:39
Związany z "Sygnałami Dnia" od 1985 roku. Przez pierwsze 6 lat jako korespondent ze Szczecina, a później (od 1991 roku) już w Warszawie jako reporter, sprawozdawca parlamentarny oraz przede wszystkim prowadzący i współprowadzący poranny program.
Roman Czejarek
Roman CzejarekFoto: Jakub Szymczuk

Pisząc o Romku trudno wyliczyć wszystko co robił w swoim dziennikarskim życiu, bo jest tego tak dużo. Od 1992 do 2015 kierował "Latem z Radiem" organizując największe trasy koncertowe w Polsce. W sumie ponad siedemset olbrzymich imprez! Napisał kilkanaście książek i setki artykułów prasowych. Pracował w radiu komercyjnym oraz w radiu publicznym.

W Telewizji Polskiej prowadził legendarne "Nocne rozmowy", rządził teleturniejami "Gilotyna" oraz "Telemillenium", prowadził "Kawę czy herbatę" w TVP1, później "Pytanie na śniadanie" w TVP2. Jego biurko pełne jest nagród za najlepsze reportaże, słuchowiska oraz fotografie przyrody.

Romek jest także podróżnikiem (Laos, Afganistan, Kuba, Syria) należącym do elitarnego grona zdobywców najgłębszego na świecie Kanionu Colca w Peru. Żonaty, ma dwóch synów. Warto dodać, że małżonkę Romek poznał właśnie w "Sygnałach Dnia"!