Wilczym tropem na cześć Żołnierzy Wyklętych

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2018 14:25
Bieg wystartuje w całej Polsce oraz za granicą w niedzielę 4 marca. Weźmie w nim udział 70 tysięcy biegaczy z 333 miast w Polsce oraz 8 miast za granicą.
Tropem wilczym to największy bieg pamięci w Polsce
"Tropem wilczym" to największy bieg pamięci w Polsce Foto: materiały promocyjne

Będą to: Londyn (Anglia), Nowy York i Chicago (USA), Hurth (Niemcy), Wilno (Litwa), Wiedeń (Austria), Penrose Park oraz Healesville (Australia). W Biegu wezmą również udział żołnierze polscy i państw sojuszniczych w 7 misjach wojskowych w Bośni, Kosowie, Kuwejcie, na Łotwie, w Rumunii oraz w Afganistanie i Iraku.

Wcześniej, po godz. 9.00, prof. Adam Witkowski będzie radził jak dbać o serce, powie też o najnowszych technologiach w służbie kardiologii.

Będziemy również przestrzegli, głównie seniorów, przed naciągaczami oferującymi "cudowne" leki, przyrządy lub przedmioty wyposażenia mieszkań po okazyjnych cenach.

W cyklu Jolanty Fajkowskiej o tym, jaki naprawdę jest, opowie Maciej Gudowski, lektor radiowy i telewizyjny, którego głos codziennie słyszą pasażerowie stołecznego metra.

***

Do słuchania audycji "Cztery pory roku" w czwartek (1.03) w godzinach 9.00 - 12.00 zaprasza Roman Czejarek.

ag/mg

Czytaj także

Michał Dworczyk: jedna z sal w KPRM otrzyma imię rtm. Witolda Pileckiego

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2018 16:57
W najbliższą środę, w przeddzień Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, reprezentacyjna sala w Kancelarii Premiera otrzyma imię rotmistrza Witolda Pileckiego - powiedział szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Żona wyklęta". Prawdziwa historii miłości w dramatycznych czasach

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2018 23:55
Gościem Marka Stremeckiego była Anna Śnieżko, autorka książki "Żona wyklęta".
rozwiń zwiń