Wielki Test z Historii. Giganci Ducha

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2018 14:28
Już przed Wielkanocą, najważniejszym świętem chrześcijańskim, zapraszamy widzów na test o polskich wybitnych postaciach Kościoła katolickiego, które miały wpływ na historię naszego kraju w XX wieku i kształtowanie narodowej tożsamości.
Wielki Test z Historii
Wielki Test z HistoriiFoto: mat.promocyjne

Święty Jan Paweł II, kard. Stefan Wyszyński, św. Maksymilian Kolbe, św. Adam Chmielowski, bł. Jerzy Popiełuszko oraz św. Faustyna, dzięki głębokiej duchowości i niezłomnej postawie moralnej są także inspiracją dla ludzi z wielu stron świata do pogłębiania wiary i podejmowania różnorakiej działalności społecznej na rzecz potrzebujących.

W studiu telewizyjnym na pytania odpowiadają popularni artyści, sportowcy i dziennikarze, a widzowie mogą rozwiązywać test online na stronie wielkitest.tvp.pl lub ściągając aplikację na smartfony.Radiową Jedynkę podczas testu będą reprezentowali Małgorzata Bartas i Wojciech Urban.

Program prowadzą Sylwia Dekiert i Maciej Kurzajewski. Zapraszamy w środę (28.03) o godz. 20.35 w TVP 1.

mat. prasowe/ag

Czytaj także

Ksiądz Władysław Bukowiński. Kapłan niezłomny

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2016 12:16
- Pozostaje w pamięci jako heroiczny świadek Chrystusa i pasterz tych, którzy doświadczyli prześladowania z powodu wiary i pochodzenia. Nigdy ich nie opuścił - przytaczał słowa Jana Pawła II ks. dr hab. Jan Nowak, wicepostulator procesu beatyfikacyjnego księdza Bukowińskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ksiądz, ojciec, rebeliant i prorok. Franciszek Blachnicki

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2017 15:30
Przed śmiercią w Auschwitz uratowało go Gestapo, gdy walczył z plagą alkoholizmu komuniści wsadzili go do więzienia. Przemawiał tak monotonnie, że usnął kiedyś na własnym wykładzie, a zarazem porywał do działania tysiące ludzi.
rozwiń zwiń