Recenzja filmu "Twarz" Małgorzaty Szumowskiej

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2018 09:49
Film Małgorzaty Szumowskiej "Twarz" nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem na tegorocznym Berlinale budzi spory krytyków.
Kadr z filmu Twarz. Na zdjęciu: Małgorzata Gorol i Mateusz Kościukiewicz
Kadr z filmu "Twarz". Na zdjęciu: Małgorzata Gorol i Mateusz KościukiewiczFoto: Bartosz Mrozowski / kinoswiat.pl / mat. prasowe

W Kulturalnej Jedynce opiniami o filmie podzielą się Piotr Czerkawski, Tadeusz Sobolewski i autorka audycji Joanna Sławińska. 

Film Małgorzaty Szumowskiej to opowieść o młodym mężczyźnie, który uległ poważnemu wypadkowi. Konieczna była transplantacja twarzy. Operacja się udała, ale Jacek nie przypomina już atrakcyjnego chłopaka, jakim był przed tym tragicznym wydarzeniem. Po operacji bohater filmu wraca do rodzinnej miejscowości, ale ludzie nie widzą w nim Jacka, lecz kogoś obcego. To film poruszający problem postrzegania nas przez innych. Jednocześnie reżyserka w krzywym zwierciadle przedstawiła polską prowincję.

Na audycję "Kulturalna Jedynka" w poniedziałek (9.04) o godz. 14.35 zaprasza Joanna Sławińska

abi

 

Zobacz więcej na temat: kino Małgorzata Szumowska

Czytaj także

Pola Negri bohaterką Święta Niemego Kina

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2018 10:07
Święto Niemego Kina od 15 lat jest stałą i rozpoznawalną pozycją na festiwalowej mapie Warszawy. Flagowe wydarzenie Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego odbędzie się w dniach 19–22 kwietnia w Kinie Iluzjon przy ulicy Narbutta 50A.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krystyna Janda w spektaklu o wygnańcach Marca '68

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2018 11:00
- Mam bardzo wielu przyjaciół na świecie, którzy wyemigrowali w 1968 i 1969 roku i wszyscy traktują to jak wygnanie. Wyjechali z konieczności, nie chcieli wyjeżdżać - mówi Krystyna Janda w rozmowie z Joanną Sławińską. Aktorkę można aktualnie zobaczyć w monodramie "Zapiski z wygnania" w Teatrze Polonia w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prowokacyjna sztuka Jennifer Haley w Łodzi

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2018 14:33
Science-fiction i kostiumowe retro. Thriller, romans i dramat psychologiczny. Dziwna mieszanka, która wybucha z niebywałą siłą - tak spektakl "Otchłań" promuje Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi.
rozwiń zwiń