Fenomen Jonasza Kofty

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2018 10:01
O legendarnym dramaturgu, poecie i sartyryku porozmawiamy z Januszem Stroblem w cyklu Jolanty Fajkowskiej "Już taki jestem".
Jonasz Kofta w Piwnicy Pod Baranami w 1981 roku
Jonasz Kofta w Piwnicy Pod Baranami w 1981 roku Foto: PAP/Maciej Sochor

30 rocznica śmierci Jonasza Kofty przypada 19 kwietnia. Portal PolskieRadio.pl przygotował serwis specjalny o Jonaszu Kofcie. Strona dedykowana wybitnemu artyście pokazuje jego wielowymiarowość, bo był on nie tylko satyrykiem i człowiekiem radia, ale przede wszystkim wybitnym poetą i tekściarzem.

>>> Zobacz więcej szczegółów

W audycji również:

Pora na zioła, czyli co i kiedy zbierać, z czego w domu można zrobić sałatki i przyprawy, czy zioła mogą kolidować z lekami i czy te mniej znane są dobre dla zdrowia. Będzie radziła prof.  Iwona Wawer z WUM.

Jak dobrać rower dla dziecka? Czy tani rower znaczy dobry? A może taki wystarczy na jeden sezon? Odpowiedzi poszuka Agnieszka Ciecierska w sklepie rowerowym.

Na co warto oszczędzać na stare lata - na zdrowie, na emeryturę, czy może po prostu na lepsze życie? Ile proporcjonalnie odkładać z dochodów? Czy jesteśmy narodem umiejętnie gospodarującym zarobkami? O tym dr Przemysław Barbrich ze Związku Banków Polskich.

***

Do słuchania "Czterech pór roku" w czwartek (19.04) w godzinach 9.00 - 12.00 zaprasza Roman Czejarek.

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Kofta: ojciec popisywał się przede mną erudycją

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2018 19:30
Jeremi Przybora zaliczył Jonasza Koftę do wielkiej trójki wieszczów polskiej piosenki obok Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego. 19 kwietnia przypada trzydziesta rocznica śmierci artysty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

30. rocznica śmierci Jonasza Kofty na antenie radiowej Jedynki

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2018 12:21
Wspomnienia rodziny i przyjaciół, rozmowy z krytykami i współpracownikami, a także wnikliwe reportaże i audycje publicystyczne złożą się na ilustrowaną utworami Janasza Kofty radiową opowieść o tym wybitnym artyście. 19 kwietnia 2018 roku przypada 30. rocznica jego śmierci.
rozwiń zwiń