Aktor wszechstronny

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2018 08:32
W środowej (23.05) audycji "Twarzą w Twarz - po drugiej stronie lustra" o godz. 20.10 Joanna Sławińska porozmawia z Tomaszem Kotem.
Joanna Sławińska i Tomasz Kot
Joanna Sławińska i Tomasz KotFoto: Polskie Radio

Wyjątkowy aktor filmowy i teatralny, który potrafi dosłownie wcielić się w każdą postać: czy to Ryśka Riedla w "Skazanym na bluesa", czy profesora Zbigniewa Religę w filmie "Bogowie". 

Ostatnio, w "Zimnej wojnie" wykreował postać muzyka, Wiktora, zakochanego w  młodej kobiecie, Zuli. Ekipa filmu parę dni temu wróciła  z Cannes z nagrodą  dla najlepszego reżysera - Pawła Pawlikowskiego. 

Jakie tajniki swej pracy - a może i nie tylko pracy - zdradzi nam Tomasz Kot ? O tym przekonamy się w audycji.

***

Na audycję "Po drugiej stronie lustra" w ramach pasma "Twarzą w twarz" w środę (23.05) po godz. 20.00 zaprasza Joanna Sławińska.

kh

Czytaj także

"Plan B" - ani komedia, ani dramat. Po prostu film o miłości

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2018 16:41
W piątek (2 lutego) wchodzi na ekrany kin najnowszy film Kingi Dębskiej "Plan B". Poprzedni jej film "Moje córki krowy" odniósł duży sukces frekwencyjny. Reżyserka kończy kolejny film "Zabawa, zabawa".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Twarz" Szumowskiej walczy o Złotego Niedźwiedzia

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2018 14:00
15 lutego zaczyna się festiwal w Berlinie z udziałem polskiego filmu w konkursie głównym. Jest to "Twarz" w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pomiędzy słowami". Film na trudne czasy

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2018 10:00
Kinomani mają swój złoty czas. W stolicy Niemiec trwa właśnie festiwal Berlinale, w Stanach Zjednoczonych wielkimi krokami zbliża się oscarowa gala, a na ekrany kin w Polsce wchodzi wiele interesujących filmów. Wśród nich jest polska produkcja "Pomiędzy słowami".
rozwiń zwiń