Mariusz Błaszczak o zgromadzeniu parlamentarnym NATO

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2018 10:08
Kilkuset parlamentarzystów z państw członkowskich Sojuszu Północnoatlantyckiego oraz przedstawicieli krajów stowarzyszonych i obserwatorów zakończy w poniedziałek (28.05) obrady w Sejmie i w Senacie.
Mariusz Błaszczak
Mariusz BłaszczakFoto: W.Kusiński/PR

Podczas sesji zgromadzenia parlamentarnego mówiono między innymi o wzmacnianiu polityki odstraszania NATO na wschodzie, przeciwdziałaniu zagrożeniom hybrydowym ze strony Rosji, wyzwaniach dotyczących bezpieczeństwa energetycznego w Europie Środkowej i Wschodniej.

O ocenę obrad poprosimy ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka. Początek rozmowy o godz. 7.15.

***

Do słuchania "Sygnałów dnia" w poniedziałek (28.05) w godzinach 6.00 - 9.00 zapraszają Katarzyna Gójska i Wiesław Molak.

ag/abi
 

Czytaj także

Marek Opioła: protest niepełnosprawnych w Sejmie nie będzie miał wpływu na sesję ZP NATO

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2018 13:41
Siłą polskiego parlamentu jest to, że mimo protestu niepełnosprawnych w Sejmie, sesja Zgromadzenia Parlamentarnego NATO odbędzie się; protest nie będzie miał wpływu na przebieg obrad - powiedział w piątek szef polskiej delegacji do ZP NATO Marek Opioła (PiS).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sesja Zgromadzenia Parlamentarnego NATO w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2018 17:30
W Warszawie trwa wiosenna sesja Zgromadzenia Parlamentarnego NATO. Jak zauważył Mariusz Cielma (Nowa Technika Wojskowa), z punktu widzenia gospodarza - tego typu wydarzenia mają duże znaczenie, jednak Zgromadzenie, które obraduje w stolicy, to raczej ciało doradcze niż decyzyjne. Gościem Polskiego Radia 24 był również Piotr Falkowski z "Naszego Dziennika".
rozwiń zwiń