X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Po co nam pszczoły?

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2018 11:27
Na Kaszubach kilka dni temu nieodpowiedzialny rolnik zrobił w ciągu dnia opryski, zginęło kilka mln pszczół. Niedawno w Łódzkiem ktoś zniszczył kilkanaście uli. Co nam dają pszczoły poza miodem i woskiem?
Nawet dwie trzecie głównych produktów, którymi żywi się ludzkość, pochodzi od zapylaczy, czyli w dużej mierze pszczół
Nawet dwie trzecie głównych produktów, którymi żywi się ludzkość, pochodzi od zapylaczy, czyli w dużej mierze pszczółFoto: Shutterstock.com/Hennie Briedenhann

Dlaczego miejsce pszczół w ekosystemie jest tak ważne? Ile kwiatów zapyla jedna pszczoła? Powiemy też o nowym trendzie, czyli ulach w mieście na dachach domów. Naszym gościem będzie Wiktor Jędrzejewski, pszczelarz, założyciel uli na dachu Teatru Studio.

Wcześniej wyruszymy w Polskę śladami polskich dębów. Który król odpoczywał pod słynnym Bartkiem, czy Chrobry jest najstarszym drzewem liściastym w Polsce, opowiemy historię słynnych dębów rogalińskich. O tych i innych dębowych ciekawostkach m.in. dębach papieskich opowie Paweł Zarzyński, leśnik.

W sobotę 9 maja zapraszamy na Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Tegoroczna impreza na PGE Narodowym ma w haśle ruch pod wszelkimi względami - społecznymi, technicznymi lub kulturalnymi. W audycji będziemy mówili o ruchu w sztuce. Jak artyści przedstawiali ruch na przestrzeni dziejów? Przyjrzymy się reprodukcjom dzieł sztuki z różnych epok. Będą też warsztaty. Samodzielnie wykonamy dzieło sztuki w nurcie op-art oraz skonstruujemy własny mobil. Gość Maciej Marciniak z Muzeum Narodowego w Warszawie.

***

Do słuchania audycji z cyklu "Cztery pory roku" w piątek (8.05) w godzinach 9.00 - 12.00 zaprasza Sława Bieńczycka.

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Żyją krótko i intensywnie. Kilka faktów na temat pszczół

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2017 01:53
- Pszczoły to jedyne owady na świecie, które w toku ewolucji uzależniły cały swój rozwój tylko i wyłącznie od pokarmu kwiatowego, czyli pyłku i nektaru - mówi dr Grzegorz Pruszyński z Instytutu Ochrony Roślin w Poznaniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czego nie wiemy o pszczołach - wystawa zdjęć

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2018 15:00
Początki wspólnej historii człowieka i pszczół sięgają zamierzchłych czasów. Te pracowite stworzenia, choć badane i opisywane od wieków, wciąż wydają się być tajemniczymi cudami natury. Wystawa w Muzeum dla Dzieci w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie, pozwoli odkryć to, czego nie wiemy o pszczołach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska poprze zakaz stosowania chemii zabijającej pszczoły

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2018 16:33
Polska poprze zakaz stosowania neonikotynoidów. To środki ochrony roślin, których zaprzestania stosowania od lat domagają się ekolodzy i pszczelarze, bo zagrażają one owadom zapylającym. Badania Europejskiego Urzędu do Spraw Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) potwierdziły te zarzuty. 
rozwiń zwiń