X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dwaj generałowie

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2018 13:23
Gen. Władysław Anders i gen. Karol Świerczewski. Co ich łączyło, a co dzieliło w myśleniu o Polsce? Jak czasy, w których żyli wpływały na ich wybory życiowe, jak oni zmienili historię?
PR1
PR1Foto: PR1

Generał Władysław Anders – bohater spod Monte Cassino, wcześniej twórca Armii Polskiej w Związku Sowieckim, dowódca  Drugiego Korpusu Polskiego, po  II wojnie światowej na emigracji Naczelny Wódz i następca prezydenta RP. Generał  Karol Świerczewski "Walter" w czasach PRL-u człowiek legenda, który miał polec w walce o utrwalanie władzy ludowej, o którym mówiono, że "kulom się nie kłaniał", uczestnik  wojny domowej w Hiszpanii, współtwórca Ludowego Wojska Polskiego. Pierwszy stał się bohaterem za życia, drugi po śmierci, której powody rodzą różne spekulacje. Gen. Anders został wyklęty przez władzę ludową. Gen. Świerczewski trafił dzięki niej na banknot o nominale 50 zł – po lekkim retuszu biografii. 

Na audycję "Historia żywa" w sobotę (7.07) o godz. 14.10 zapraszają prof. Andrzej Nowak i Dorota Truszczak.

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Początek historii ruchu strzeleckiego

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2018 14:10
Jest rok 1908. W autonomicznej Galicji powstają dwie tajne organizacje: jedna za sprawą działaczy Organizacji Bojowej PPS - to  Związek Walki Czynnej, a druga to Polski Związek Wojskowy środowisk endeckich. Mają podobny cel: przygotować walkę zbrojną o wyzwolenie Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Projekty aplikacyjne". Czwarta edycja konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2018 19:55
Leki dla pszczół, inteligentne znaki drogowe reagujące na zmiany w ruchu ulicznym, fabryka robotów na polu – to niektóre projekty realizowane w konkursach programu "Projekty aplikacyjne" Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uniwersytet Młodego Odkrywcy. NCBR przeznacza 52 mln zł na edukację dzieci

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2018 20:26
Uniwersytet Młodego Odkrywcy to pogram rozpoczęty w 2016 roku. Pomysł Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego zawarty w tzw. strategii Gowina, a cel? Popularyzacja i upowszechnianie nauki oraz wyrównywanie szans edukacyjnych wśród różnych grup społecznych.
rozwiń zwiń