Hanka Ordonówna wciąż fascynuje

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2018 16:38
Z domu Pietruszyńska, po mężu Tyszkiewiczowa. Rozpalała męskie serca ruchem, głosem, zamglonym spojrzeniem spod ronda olbrzymiego kapelusza.
Hanka Ordonówna (kwiecień 1937 rok)
Hanka Ordonówna (kwiecień 1937 rok)Foto: NAC/Stanisław Brzozowski

Aktorka, piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka. Czy jest jeszcze coś, czego nie wiemy o Ordonce? I czym zafascynowała młodego scenarzystę, teatrologa Antoniego Wincha, że napisał o nieznanych faktach z biografii Ordonówny słuchowisko, właśnie nagrodzone na Festiwalu Dwa Teatry?

Kazimierz Kowalski zaprezentuje piękny walc z operetki Oscara Strausa, a Adam Strug tradycyjną muzykę śpiewaną z łowickiego. Będą oczywiście archiwalia kabaretowe wybrane przez Teresę Drozdę, która sięgnie po twórczość Mariana Załuckiego, a my na koniec sięgniemy po Strofy dla Ciebie.

***

Do słuchania audycji "Czas pogody" w niedzielę (8.07) w godzinach 10.00 - 12.00 zaprasza Zbigniew Krajewski.

ag

Czytaj także

Hanka Ordonówna. Legenda polskiej sceny

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2021 06:00
Kiedy w 1931 roku zaśpiewała "Miłość ci wszystko wybaczy", zyskała ogromną popularność. Wtedy jej głosem zachwycił się hrabia Michał Tyszkiewicz, którego Ordonka dwa lata później poślubiła.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hanka Ordonówna - jedna z największych gwiazd

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2017 14:00
- Po swoim pierwszym występie, miała wówczas 16 lat, otrzymała bardzo kiepskie recenzje. Pisano, że koty i dzieci nie powinny występować na scenie - wskazał w Jedynce Artur Stachowski.
rozwiń zwiń