Romuald Lipko - dostarczyciel wielu przebojów

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2018 17:21
Romuald Lipko powiedział kiedyś, że dobry wokalista nie zawsze bywa dobrym kompozytorem. Dlatego sam skupił się na pisaniu wiecznie żywych przebojów, które nuci cała Polska, a które śpiewały najwieksze gwiazdy polskiej sceny muzycznej.
Romuald Lipko
Romuald LipkoFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio
Obejrzyj
2017_06_08_14_15_PR1_MJ_romuald_lipko.mp4

Czy kompozytor w tzw. pewnym wieku już tylko odcina kupony od swojej twórczości i co go inspiruje dzisiaj? O to zapytamy Romualda Lipkę.

Poza tym będą archiwalia kabaretowe wybrane przez Teresę Drozdę, tradycyjna muzyka weselna z Mazowsza południowego, którą zaprezentuje Adam Strug oraz aria z operetki "Sztygar" w wykonaniu Mieczysława Wojnickiego, wybrana przez Kazimierza Kowalskiego.

***

Do słuchania audycji "Czas pogody" w niedzielę (29.07) w godzinach 10.00 - 12.00 zaprasza Zbigniew Krajewski.

ag

Czytaj także

Romuald Lipko: najlepiej komponuje mi się przy fortepianie

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2016 14:46
- Kompozycja zrobiona na fortepianie ma tę szczególną cechę, że posiada pewien ciąg melodyczny, który potem bardzo wtapia się w ludzkie serca i pamięć - mówi Romuald Lipko, kompozytor i klawiszowiec Budki Suflera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Romuald Lipko – fabryka największych polskich przebojów

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2017 13:32
Współpracował z najznakomitszymi gwiazdami polskiej estrady. W studiu radiowej Jedynki opowiada o procesie tworzenia przeboju, o tym jak stworzyć gwiazdę oraz dla kogo pierwotnie przeznaczony był utwór "Bal wszystkich świętych".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Romuald Lipko skomponował piosenkę na Eurowizję

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2018 14:32
Za chwilę konkurs Eurowizji. Im gorzej się mówi o tym konkursie, tym większe zainteresowanie twórców, aby pokazać tam swoje utwory.
rozwiń zwiń