X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czesław Miłosz i Jan Paweł II. Przesłanie ich życia

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2018 11:45
Jan Paweł II - dla świata jeden z najbardziej znaczących Polaków w dziejach XX wieku i Czesław Miłosz, który nie chciał stać się poetą  międzynarodowym, chciał pozostać poetą polskim, to bohaterowie audycji. Jakie przesłanie dla nas niesie ich życie?
Jan Paweł II (L) i Czesław Miłosz (P)
Jan Paweł II (L) i Czesław Miłosz (P)Foto: shutterstocj i TVP/PAP Ryszard Kornecki

Kazimierz Wyka pisał o Czesławie Miłoszu: "Wyrósł nad głowy swoich rówieśników i rywali poetyckich. Stoi przed nim trud już nie tylko na miarę jego pokolenia (...). Trud na miarę poezji, która nie przemija, gdy przemijają jej czasy." Sam Miłosz uważał, że literatura jest szansą na ocalenie człowieczeństwa. Jego książka "Zniewolony umysł" z 1953 roku uważana za wybitną próbę naukowej analizy działania propagandy komunistycznej, znalazła się na liście opracowanej przez Parlament Europejski 100 najważniejszych  książek o Europie.

Papież Jan Paweł II - Karol Wojtyła, człowiek, którego życie to gotowy scenariusz na film o burzliwej historii XX wieku. Kilka takich filmów powstało. Po wyborze na Tron Piotrowy zmienił oblicze papiestwa, głosił ideę nowego adwentu trzeciego tysiąclecia. Odbył 104 podróże apostolskie odwiedzając katolików na całym świecie, co jest bezprecedensowe w historii Kościoła.

Gościem audycji będzie prof. Andrzej Nowak.

***

Do słuchania audycji z cyklu "Historia żywa" w sobotę (4.08) o godz. 14.10 zaprasza Dorota Truszczak.

ag


Zobacz więcej na temat: Jan Paweł II Czesław Miłosz
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kardynał Stefan Wyszyński - symbol zmagań z komunizmem

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2019 07:00
28 maja 1981 roku zmarł prymas Polski kardynał Stefan Wyszyński, zwany Prymasem Tysiąclecia. Zdecydowanie przeciwstawiał się marksistowskiej koncepcji życia społecznego, bronił godności i praw człowieka. Zawsze twierdził, że trzeba podejmować wysiłek tworzenia lepszej przyszłości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wigry to miejsce szczególne, perła Suwalszczyzny

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2018 14:27
Pierwsza była tam przyroda. - Potem przyszli ludzie i starali się harmonijnie dostosować to miejsce do swoich potrzeb - mówi przewodnik Tomasz Uszcza.
rozwiń zwiń