X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak ochronić się przed elektromagnetycznym smogiem?

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2018 12:28
W czasach nasilającego się zapotrzebowania na zaawansowane systemy elektroniczne i telekomunikacyjne, nasze otoczenie jest coraz bardziej przepełnione różnymi rodzajami promieniowania elektromagnetycznego.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

Są to głównie fale radiowe (np. fale emitowane z telefonów komórkowych), które mogą mieć negatywny wpływ zarówno na pracę urządzeń elektronicznych, jak i na zdrowie ludzi. Dlatego też istnieje potrzeba skutecznego tłumienia tego rodzaju promieniowania i eliminowania go ze środowiska.

Gościem będzie profesor Mariusz Zdrojek z Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej, który pracuje nad nanokompozytami (termoplastyczne plastiki i nanostruktury węglowe, czyli grafen), a więc specjalnymi materiałami do tłumienia promieniowania mikrofalowego, szczególnie promieniowania emitowanego przez telefony komórkowe. Materiały opracowane przez polskiego badacza mogą być stosowane także w medycynie, jako osłony na kable i złącza elektroniczne, powłoki radarowe i elementy ochronne w przemyśle samochodowym i lotniczym.

***

Do słuchania "Wieczoru odkrywców" w paśmie "Eureka" w poniedziałek (17.09) o godz. 19.10 zaprasza Krzysztof Michalski.

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Uzależnienie od telefonu może wpędzić w długi

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2018 15:15
Długi posiadaczy telefonów, zwłaszcza komórkowych, wynoszą już 750 mln złotych. Według badań, korzysta z tych urządzeń już ponad 90 proc. osób, co dziesiąty śpi z telefonem pod poduszką, a co trzeci regularnie wykorzystuje aż 13 jego funkcji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zakaz noszenia komórek do szkoły. Bardziej przeszkadza rodzicom niż uczniom?

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2018 10:22
Nauczyciele bezradnie rozkładają ręce. Ich zdaniem, walka z uczniami, którzy nagminnie używają telefonów na lekcjach, to walka z wiatrakami. Zatem, czy jest sens wprowadzania zakazu noszenia telefonów do szkoły?
rozwiń zwiń