Porozmawiajmy o mrożeniu produktów.

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2018 14:31
Pieczywo, mięso, owoce, warzywa lub masło - czy każdy produkt można zamrażać ? Czy traci on wówczas swoje wartości odżywcze i wm jakim stopniu? Jak długo można przetrzymywać mrożonki w zamrażarkach?
Zamrażarka - zdjęcie ilustracyjne
Zamrażarka - zdjęcie ilustracyjneFoto: juliopablo/pixabay

O tym wszystkim powie Barbara Wojda z Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie

W audycji również spotkanie z mecenas Katarzyną Ludwig i ciąg dalszy tematu związanego z testamentami i spadkami. Tym razem będziemy mówić m.in. o tzw. "zachowku" - komu i w jakich sytuacjach on się należy?

W cotygodniowym cyklu realizowanym wspólnie z Ministerstwem Zdrowia, a poświęconym profilaktyce anty nowotworowej rozmowa z dr. Romanem Sosnowskmi - urologiem o zdrowiu mężczyzny, m.in. badaniu prostaty.

Ponadto nasz przedświąteczny book challenge, czyli "książka radio foniczna" - lektury polecane przez dziennikarzy radiowej Jedynki.

***

Do słuchania audycji z cyklu "Cztery pory roku" we wtorek (11.12) w godzinach 9.00 - 12.00 zaprasza Sława Bieńczycka.

ad

prow. S. Bieńczycka
wyd. A. Szyszko
W programie m.in. …
   …
……
… …

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak przechowywać żywność?

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2018 14:51
Lepszy jest papier, torby foliowe, plastikowe pojemniki czy może folia aluminiowa? W jaki sposób zachować na dłużej świeżość produktów? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uważaj na te produkty - mogą uzależniać jak narkotyk

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2018 13:27
Znasz to uczucie kiedy niezwłocznie musisz sięgnąć po coś słodkiego? Okazuje się, że nie dzieje się tak wyłącznie z powodu Twojej słabej woli. Za takie zachowania mogą być odpowiedzialne reakcje chemiczne zachodzące w mózgu. Sprawdź, jakie produkty mogą uzależniać jak narkotyk. 
rozwiń zwiń