Jan Młynarski i "Kolędy na cały rok"

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2018 14:16
Teksty kolęd, które znalazły się na płycie zostały znalezione przez syna Wojciecha Młynarskiego, Jana, już po śmierci artysty. Płyta z kolędami została wydana w połowie listopada.
Okładka płyty Kolęda na cały rok
Okładka płyty "Kolęda na cały rok"Foto: mat.prom.

Tak o odkryciu kolęd mówi Jan Emil Młynarski: - Kilka miesięcy po śmierci Taty odważyłem się otworzyć teczki z jego maszynopisami, które rzetelnie archiwizował przez lata. Może chciałem pobyć z nim sam na sam, bo nie mieliśmy zbyt wielu do tego okazji. Może chciałem go lepiej poznać. Znalazłem kolędy. Równie piękne jak te staropolskie śpiewane od pokoleń w każdym domu. Celebrowane niezależnie od tego, czy ktoś wierzy w Cud Betlejemski, czy nie. Wiedziałem, że napisał jedną kolędę. Nie wiedziałem, że jest ich dużo więcej. Wszystkie kolędy, które udało się zamieścić na niniejszej płycie, mówią o tym, co było dla Taty tak ważne, chociaż czasem tak trudne do zdobycia. O wybaczaniu, o nadziei i nade wszystko o samotności, na którą w Święta Bożego Narodzenia nie powinno być miejsca w żadnym domu i żadnym sercu. Oddając tę płytę w Państwa ręce, życzę wszystkiego tego, o czym pisał tata w swoich kolędach. Niech przesłanie zawarte w nich nie opuszcza Państwa przez cały rok. Niech święto będzie każdego dnia - mówił.

Z Janem Młynarskim porozmawiamy w środowej Muzycznej Jedynce około 14.30.

Wcześniej, o 14.15 naszym gościem będzie Chris Schittulli.

Na audycję "Muzyczna Jedynka" w środę (19.12) od godz. 14.00 zaprasza Paweł Sztompke.

abi

Zobacz więcej na temat: płyta kolędy
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kolędowanie z zespołem Enej

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2018 09:58
- Główna idea naszych kolęd jest taka, żeby wszyscy mogli pod tym przysłowiowym wspólnym niebem te kolędy zaśpiewać - mówi Piotr Sołoducha z zespołu Enej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

João de Sousa na żywo w radiowej Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2018 19:00
- Mam świeżą płytę, którą wydałem trzy tygodnie temu. Będziemy prezentować na żywo z zespołem piosenki z tej płyty - mówi w "Muzycznej Jedynce" Joao de Sousa. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brzmienie szalonych skrzypiec Stradivariego

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2018 17:13
Skrzypce mają już imię "Polonia" nadane 4.12.2018 z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Instrument został zakupiony w maju przez Romana Ziemiana i Stephana Morgensterna, założycieli portalu FutureNet. Na co dzień na Stradivariusie "Polonia" gra skrzypek Janusz Wawrowski.
rozwiń zwiń