Czy dziecku wszystko wolno?

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2019 12:05
Starsze pokolenie uważa, że bezstresowe wychowanie spowodowaoł, że wychowaliśmy sobie pokolenie, które za nic ma pewne przyjęte wzorce zachowań. Czy tak jest w rzeczywistości?
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay / pexels

W audycji zapytamy, czy dzieci są uczone szacunku dla starszych i co to jest kindersztuba. Zastanowimy się też, czy dzieci to taki "stary malutki", a więc czy powinno się im pozwolić np. malować paznokcie, czy używać makijażu.

W cyklu "Już taka jestem" Mariola Bojarska, propagatorka aktywności fizycznej, sprowadziła fitness do Polski, dziennikarka, autorka książek, poradników i programów TV. Przy okazji spytamy się, czy już rozpoczynać przygotowania do biegów i maratonów.

Złożymy również wizytę krótkofalowcowi i będziemy się zastanawiać, czy ten sposób komunikacji ma sens w dobie Skype'a, telefonów komórkowych i internetu.

***

Do słuchania audycji z cyklu "Cztery pory roku" w czwartek (10.01) w godzinach 9 - 12 zaprasza Roman Czejarek.

ag

Czytaj także

"Rodzina od kuchni". Czego dziś rodzice oczekują od szkoły?

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2018 13:35
Zazwyczaj, "posyłając" dzieci do szkoły, rodzice mają wobec niej konkretne wymagania. Często oczekują nie tylko dobrego nauczania, ale także zadbania o sprawy wychowawcze. Na ten temat w Polskim Radiu 24 mówił ojciec i mąż, z zawodu nauczyciel Andrzej Wegner.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sami o sobie: syndrom ABW, czyli syndrom Absolutnego Braku Wychowania

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2018 21:00
Nauczyciele z polskich szkół skarżą się, że mają coraz więcej uczniów z tzw. "zespołem ABW", czyli Absolutnym Brakiem Wychowania. Uczniowie nie wykonują poleceń, są wulgarni i bez szacunku zwracają się do nauczycieli. W Polskim Radiu 24 reportaż Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej o kulturze osobistej i przestrzeganiu norm społecznych. 
rozwiń zwiń