Rok okrągłych rocznic w muzeach

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2019 13:18
W tym roku minie 500 lat od śmierci Leonarda da Vinci, 350 od śmierci Rembrandta i 100 lat od założenia Bauhausu. Te rocznice - szczególnie związane z malarzami - będą obchodzone w najważniejszych muzeach świata wystawami pomyślanymi często jako projekty międzynarodowe.
Fragment autoportretu Rembrandta z 1640 roku
Fragment autoportretu Rembrandta z 1640 rokuFoto: domena publiczna (wikimedia)

Plany wystaw i wydarzeń artystycznych w najważniejszych muzeach i galeriach Europy na rok 2019 są już znane. Przedstawimy najciekawsze z nich oraz wyraźne zmiany w sposobie funkcjonowania placówek muzealnych.

Gościem będzie Justyna Guze - historyk sztuki, bywalczyni muzeów świata.

***

Do słuchania audycji z cyklu "Kulturalna Jedynka" w piątek (25.01) o godz. 21.10 zaprasza Michał Montowski.

ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Wycena kolekcji Książąt Czartoryskich jest niemożliwa"

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2016 14:15
W Warszawie zostanie po południu podpisana umowa między Ministerstwem Kultury a Fundacją Książąt Czartoryskich finalizująca zakup przez państwo kolekcji muzealiów, obrazów i zbiorów bibliotecznych należących do Fundacji. Na rzecz Skarbu Państwa ma przejść całość kolekcji wraz z budynkami muzeum. – Wycena tej kolekcji jest w zasadzie niemożliwa, ceny rynkowe nie wchodzą w grę – mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Starmach, marszand i kolekcjoner sztuki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie tylko "Dama z gronostajem". Kolekcja Czartoryskich własnością państwa

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2016 16:48
– To kolekcja, której wartości nie sposób oszacować – mówiła w Polskim Radiu 24 Zofia Gołubiew, historyk sztuki, muzealnik i była dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie. Ministerstwo Kultury podpisało umowę, w ramach której kolekcja książąt Czartoryskich stała się własnością Skarbu Państwa.
rozwiń zwiń