Startuje Eurowizja 2019. Dzisiejszy półfinał z polskim zespołem "Tulia"

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2019 15:00
"Tulia" to folkowy zespół żeński. W tym roku reprezentuje nasz kraj w 64. Konkursie Piosenki Eurowizji, który odbywa się w irzaelskim Tel-Awiwie. "Tulia" wystąpi jako czwarty wykonawca i zaśpiewa  piosenkę „Fire of Love (Pali się)”.
Audio
  • Rozmowa z członkiniami zespołu "Tulia". (Muzyczna Jedynka)

Polski zespół rywalizować będzie z siedemnastoma wykonawcami z: Cypru, Czarnogóry, Finlandii, Słowenii, Czech, Węgier, Białorusi, Serbii, Belgii, Gruzji, Australii, Islandii, Estonii, Portugalii, Grecji i San Marino. Początek koncertu o godzinie 21.00.  


tulia koncert_4978.jpg
"Tulia" na trójkowej scenie. Zobacz koncert

- Dajemy z siebie wszystko i chcemy, żeby Polska nam kibicowała - mówiła jedna z członkiń zespołu "Tulia" w radiowej Jedynce po tym, jak okazało się, że to właśnie ta grupa będzie reprezenować nasz kraj w Izraelu. Zapewniła, że dziewczyny w swojej twórczości nastawione są na ciągłe szlifowanie umiejętności i krytykę słuchaczy biorą sobie do serca. - Saramy się traktować ją jako konstruktywne uwagi, z których możemy czerpać lekcje na przyszłość - zapewniały.

Piosenkarki uważają, że do Eurowizji została przypięta łatka kiczu, choć z każdym rokiem można według nich, posłuchać utalentowanych wokalnie przedstawicieli różnych krajów. - Uważam, że wkładanie Eurowizji w jakiekolwiek ramy nie ma sensu, gdyż artyści reprezentują różnorodne gatunki. Eurowizja nie jest kiczem - twierdzi jedna ze śpiewaczek.

Jak brzmią covery znanych przebojów w folkowym wykonaniu "Tulii"? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z trzema czlonkiniami zespołu - Joanną Sinkiewicz, Patrycją Nowicką i Tulią Biczak.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Goście: Joanna Sinkiewicz, Patrycja Nowicka, Tulia Biczak (zespół "Tulia")


Czytaj także

Eurowizja 2019. Czego spodziewają się reprezentantki Polski?

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2019 10:00
Zespół Tulia juz w maju powalczy o wygraną w 64. Konkursie Piosenki Eurowizji z utworem "Pali się". Jak dziewczyny przygotowują się do występu? Czy czegoś się obawiają? Czym nas zaskoczą? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tulia, Kortez i wiele innych gwiazd na lipcowym festiwalu w Węgorzewie

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2019 15:40
Od 21 marca znany jest skład artystów, którzy wystąpią na festiwalu Naturalnie Mazury Festiwal w Węgorzewie. W tym roku impreza odbędzie się od 5 do 7 lipca.
rozwiń zwiń