Kto może zostać wychowawcą na koloniach?

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2019 14:27
Jakie trzeba mieć kwalifikacje, czy należy ukończyć specjalne kursy i czy kandydaci na wychowawców przechodzą np. testy psychologiczne?
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: altanaka/shutterstock.com

Powiemy również o tym, czy organizatorzy wypoczynku najmłodszych muszą zgłaszać kolonie i obozy oraz listę opiekunów dzieci w kuratoriach i czy rodzice mogą takie informacje zdobyć, sprawdzić i weryfikować. O tym wszystkim Andrzej Kulmatycki z Kuratorium Oświaty w Warszawie i Monika Dreger – psycholog.

Po godzinie 10.00 w cyklu Jolanty Fajkowskiej "Już taki jestem" spotkanie z Wiesławem Tupaczewskim współzałożycielem kabaretu OTTO. Gość opowie m.in. o swoim solowym projekcie i nowym, lirycznym obliczu.

W trzeciej godzinie audycji porozmawiamy o pszczołach w wielkich miastach. W Warszawie na dachach wieżowców jest już ponad tysiąc uli, a w Muzeum Pałacu króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie, w tamtejszym ogrodzie hodowane są w tzw. kłodach bartnych. Skąd pomysł na takie wielkomiejskie pasieki? Czy to jest moda, czy może stoją za tym jakieś względy ekologiczne? Czy miejski miód różni się od tego ze spokojnych wiejskich pasiek? O tym Tadeusz Dylon z Polskiego Związku Pszczelarskiego oraz Piotr Zwierzchowski z Działu Rekonstrukcji Historycznej Muzeum w Wilanowie, opiekun pasiek w muzeum.    

Ponadto w programie:

- "Poradnik wyborczy" Ewy Chyry,

- zaproszenie na festiwal "Dwa teatry".

Na audycję "Cztery pory roku" we wtorek (21.05) od 9.00 do 12.00 zaprasza Marta Januszewska.

abi

 

Zobacz więcej na temat: kolonie miód
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy tej wiosny grozi nam susza?

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2019 15:34
Susza jest konsekwencją zmian klimatycznych, a deszcz jest zjawiskiem pogodowym. Od pewnego czasu nie odnotowano ulewnych deszczy, a zima przeszła bez większych opadów. Czy Polsce grozi susza? 
rozwiń zwiń