X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Festiwal Dziedzictwa Kresów i muzyka polsko-litewska

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2019 17:53
Dawne Kresy Wschodnie zajmują szczególne miejsce w świadomości Polaków. Dla wielu z nas tereny te wiążą się przede wszystkim z nostalgicznymi wspomnieniami, choć Polacy mieszkający na Łotwie, Litwie, Białorusi czy Ukrainie współtworzą także współczesną kulturę tych krajów. O niej rozmawiać rozmawialiśmy w nowej audycji. 
Audio
  • Festiwal Dziedzictwa Kresów i muzyka polsko - litewska (Z muzyką po Kresach/Jedynka)
Panorama Wilna.
Panorama Wilna.Foto: Shutterstock.com/krivinis

W pierwszej odsłonie porozmawialiśmy o towarzyszącym Festiwalowi Dziedzictwa Kresów spektaklowi "Historyja o chwalebnym zmartwychwstaniu" Mikołaja z Wilkowiecka w wykonaniu Polskiego Teatru Ludowego ze Lwowa, który wystawiony zostanie 7 września w Przemyślu.

Prowadzący zapowiedzieli na antenie radiowej Jedynki  premierę polsko-litewskiego projektu muzycznego Oli Bilińskiej i zespołu Babadag „Šulinys” - albumu eksplorującego bogactwo muzycznej kultury terenu wschodniej Polski, graniczącej z Litwą. Tam między innymi żywa jest ciągle tradycja śpiewania pieśni litewskich, nazywanych sutartines.

***

Słuchaczy zapraszamy do dzielenia się ciekawymi wspomnieniami, opowieściami i propozycjami tematów, które uważają Państwo za ważne dla polskiej społeczności na Kresach. Nasz adres: kresy@polskieradio.pl.

Zapraszamy do wysłuchania pierwszej odsłony audycji. 

***

Tytuł audycji: "Z muzyką po Kresach"

Prowadzą: Aleksandra TykarskaPiotr Kędziorek 

Goście: Ela Lewak (lwowianka), Luba Lewak (wieloletnia aktorka Polskiego Teatru Ludowego we Lwowie)

Data emisji: 7.09.2019

Godzina emisji: 18.10


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Muzyka ku czci walczących w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2019 10:00
Pierwsze niemieckie strzały, które padły 80 lat temu na Westerplatte i rozpoczęły II wojnę światową, fundamentalnie wpłynęły na losy naszego kraju. Ten przełomowy moment muzycznie upamiętnia IV Koncert Niepodległości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obertasy z jazzowym zacięciem

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2019 09:02
Do nazwy jednego z najpopularniejszych polskich tańców, który inspirował choćby Henryka Wieniawskiego, nawiązuje debiutancka płyta formacji Opla - Huberta Zemlera i Piotra Bukowskiego.
rozwiń zwiń