Perła gotyckiej architektury - Trzcińsko-Zdrój

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2019 08:35
W sobotę radiowa Jedynka, w ramach audycji "Jedyne takie miejsce", będzie gościć w niewielkiej miejscowości w Zachodniopomorskiem.
Trzcińsko-Zdrój
Trzcińsko-ZdrójFoto: Marcin Czesyk

Mobilne studio stanie w Izbie Pamięci w Trzcińskim Centrum Kultury, o działalności której oraz o Stowarzyszeniu Miłośników Ziemi Trzcińskiej opowiedzą: Józef Szott i Marcin Czesyk. Ponadto Katarzyna Fidek przybliży działalność fundacji Droga Lotha zajmującej się m.in. rewitalizacją i promowaniem szlaku historycznego "Droga Lotha", rekonstrukcją historyczną i kulturową oraz renowacją zabytków. Przedstawicielka fundacji zaprosi również na Trzcińskie Spotkania z Historią, promujące średniowieczną muzykę, pokazy walk wczesnośredniowiecznych, rzemiosła dawne i smakowite jadło z epoki.

Studio radiowej Jedynki odwiedzą też panie z Koła Gospodyń Wiejskich, organizatorzy Biegu dla Łobuziaków i dzieci ze Studia Piosenki Cogito. Roman Czejarek i Grzegorz Frątczak wraz z zaproszonymi gośćmi przybliżą temat akcji "Jedno dziecko - jedno drzewo" oraz prześledzą historię uzdrowiska, prywatne zbiory militariów z lat 1914-1945 i aktywności związane z turystyką rowerową.

Tuż po programie dziennikarze zapraszają na spotkanie radiowe połączone z warsztatami reporterskimi. Wstęp wolny!

***

Na audycję "Jedyne takie miejsce" w sobotę (23.11) w godz. 9.00-12.00 zapraszają Roman Czejarek i Grzegorz Frątczak.

Co tydzień dziennikarze radiowej Jedynki odwiedzają miejsca jeszcze nie odkryte lub zapomniane. Audycja podróżnicza "Jedyne takie miejsce" ukazuje piękno Polski, a prowadzący za każdym razem udowadniają, jak inspirujący i fascynujący jest nasz kraj, jak bogatą mamy historię i jak wiele można "zobaczyć" słuchając radia. W programie nie brakuje wędrówek szlakami turystycznymi, rozmów z ludźmi, którzy dzielą się ze słuchaczami swoimi pasjami i miłością do miejsc, w których żyją.

kk

Zobacz więcej na temat: Roman Czejarek Grzegorz Frątczak

Czytaj także

Turystyczna perła Otwock - młode miasto z ciekawą przeszłością

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2019 16:01
Otwock otrzymał prawa miejskie w 1916 roku, ale nazwa Otwock istniała już przynajmniej od XV wieku. Otwock ma historię krótką, ale przejął miejscowości o wiekowych tradycjach. Tak jak przejął starą nazwę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jedyne takie miejsce" - radiowa Jedynka gościła w Sierpcu

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2019 13:30
Roman Czejarek i Sława Bieńczycka odwiedzili kolejne wyjątkowe miejsce. Sierpc to jedno z najstarszych miast na Mazowszu, położone na dawnym bursztynowym szlaku. W audycji m.in. było o średniowiecznych początkach miasta. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jedyne takie miejsce", czyli radiowa Jedynka w Górze Kalwarii

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2019 12:00
Na początku była Góra i wieś rycerska, potem miała tam powstać Nowa Jerozolima. Kilka wieków później Góra Kalwaria była już znanym ośrodkiem religijnym mazowieckich Żydów. Dziś jest blisko 12-tysięcznym miastem z dużymi ambicjami, które czerpie z przeszłości, ale i odważnie patrzy w przyszłość.
rozwiń zwiń