Radiowa Jedynka w Nowym Wiśniczu

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2020 13:52
Jeżeli chcecie posłuchać o magicznym miejscu jakim jest Nowy Wiśnicz, jednym z najpiękniejszych zamków w Polsce, tajemniczych podziemiach, bastionach nowych technologii, pierwszej polskiej książce kucharskiej i szlaku "Od Unesco do Unesco" zapraszamy do słuchania Programu 1 Polskiego Radia w sobotę.
Zamek Lubomirskich w Nowym Wiśniczu
Zamek Lubomirskich w Nowym WiśniczuFoto: PAP/Jerzy Ochoński

W XII wieku Nowy Wiśnicz był notowany jako wieś klasztorna. W XIV wieku był własnością Kmitów, a następnie Lubomirskich. Prawa miejskie otrzymał w 1616 roku za sprawą Stanisława Lubomirskiego. W założonym przez siebie mieście Lubomirski ufundował barokowy kościół farny i ratusz. Jako wotum za zwycięstwo pod Chocimiem w 1621 roku na wzgórzu obok zamku wybudował klasztor Karmelitów Bosych.

W audycji "Jedyne takie miejsce" opowiemy o historii miasta i jego najciekawszych zabytkach a także porozmawiamy z mieszkańcami.

***

Na audycję "Jedyne takie miejsce" w sobotę (18.01) w godz. 9.00 - 12.00 zapraszają Marta Januszewska i Roman Czejarek.

kk

Zobacz więcej na temat: Marta Januszewska Roman Czejarek

Czytaj także

Nie tylko płytki. Radiowa Jedynka w Opocznie

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2019 12:21
- Oczywiście wszyscy kojarzą Opoczno z płytkami ceramicznymi, ale my się też chwalimy kulturą ludową. Folklor regionu opoczyńskiego jest bardzo tradycyjny, rdzenny - powiedział zastępca burmistrza Opoczna Tomasz Łuczkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jedyne takie miejsce" prosto z PGE Narodowego!

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2020 12:30
"Jedyne takie miejsce" tym razem prosto ze stadionu PGE Narodowy, który nie tylko obchodzi w styczniu urodziny, ale także otrzymał niedawno nagrodę (certyfikat) Polskiej Organizacji Turystycznej dla jednej z największych atrakcji turystycznych w kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łodź - kolejny przystanek na trasie "Jedynego takiego miejsca"

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2020 15:50
Program I Polskiego Radia zawitał do szczególnego miejsca w Łodzi - Centrum Nauki i Techniki EC1. Sława Bieńczycka wraz z przedstawicielami instytucji przeniosła słuchaczy w świat kultury i nauki oraz zachęciła do zwiedzania interaktywnych i multimedialnych wystaw. Dokładne zwiedzanie Centrum Nauki i Techniki może zająć nawet.. dwa dni. 
rozwiń zwiń