Majcher: jazz wybrzmiewa na zakopiańskich przystankach oraz w powietrzu poprzez drona

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2021 12:00
- Zachęcamy do podzielenia się zdjęciami z wydarzenia np. w mediach społecznościowych - mówiła w Polskim Radiu 24 Beata Majcher, dyrektor Zakopiańskiego Centrum Kultury. 
Grafika ilustracyjna
Grafika ilustracyjnaFoto: Shutterstock

Zakopiańska Wiosna Jazzowa to muzyczne wydarzenie, które na stałe wpisało się w kulturalny kalendarz Zakopanego. Po raz pierwszy została zorganizowana w maju 2004 roku, gdy Unia Europejska została rozszerzona o kolejnych członków, w tym Polskę. Od tamtej pory, będąc częścią United Europe Jazz Festival, nie tylko upamiętnia tę ważną datę, ale przede wszystkim jest okazją do współpracy i prezentacji muzyków z Grupy Wyszehradzkiej.


1200_książka_shutterstock.jpg
Światowy Dzień Książki. "Słowo czytane ma duży wpływ na nasz relaks"

"Jazz na przystankach"

- Zakopane już rozbrzmiewa jazzem. Przygotowaliśmy się do tego wydarzenia bardzo intensywnie, od lat było ono także naszą wizytówką. W tym roku, podobnie jak w poprzednim, od razu pomyśleliśmy o wersji bez udziału publiczności ze względu na pandemię - powiedziała dyrektor.

Jak dodała, w tym roku postanowiono emitować muzykę jazzową np. na przystankach autobusowych. Nad Zakopanem będzie też unosił się muzyczny dron. - Zachęcamy też odbiorców, mieszkańców i turystów do poszukiwania muzycznych przystanków na mapie miasta i byłoby miło, gdyby podzielili się Państwo z nami zdjęciami np. w mediach społecznościowych - mówiła Beata Majcher.


Posłuchaj
22:19 PR24_mp3 2021_04_29-23-35-44.mp3 B. Majcher o Festiwalu Jazzowym w Zakopanem ("Weekend kulturalny")

 

W trakcie kilkunastu edycji festiwal zgromadził m.in. artystów z Ameryki, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Estonii, Włoch i Czech, a byli wśród nich Chris Barber, Enrico Rava, Ondrej Havelka, Stanley Breckenridge, legendarny Golden Gate Quartet, Jacksons Singers, Harriet Lewis czy też Nigel Kennedy. Polską scenę jazzową reprezentowali m.in. Tomasz Stańko, Wojciech Karolak, Janusz Muniak, Urszula Dudziak, Zbigniew Namysłowski, Piotr Baron, Janusz Muniak, Adam Bałdych, Leszek Możdżer, Włodek Pawlik.

Zapraszamy na koncert z Programem 1 Polskiego Radia.


Audycja: "Weekend kulturalny"

Prowadzący: Maja Kluczyńska

Gość: Beata Majcher (dyrektor Zakopiańskiego Centrum Kultury)

Data emisji: 29.04.2021

Godzina: 23:35


Czytaj także

Prezydent złożył życzenia urodzinowe Janowi "Ptaszynowi" Wróblewskiemu

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2021 15:15
Dziś ikona polskiego jazzu i legendarny radiowiec Jan "Ptaszyn" Wróblewski obchodzi 85 urodziny. W liście przesłanym jubilatowi i opublikowanym na stronie prezydenta, Andrzej Duda przypomniał, że mija też 65 lat pracy twórczej muzyka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nigdy go nie zapomnimy". Adam Sztaba i Marian Lichtman wspominają Krzysztofa Krawczyka

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 10:00
- Pamiętam nasze spotkania na próbach przed występem w Operze Leśnej. Człowiek orkiestra. Czuł się dobrze w każdym rodzaju muzyki, od rocka, przez ballady, po popowe przebojowe - powiedział w Polskim Radiu 24 kompozytor Adam Sztaba, który z Marianem Lichtmanem, liderem zespołu Trubadurzy, wspominał Krzysztof Krawczyka.
rozwiń zwiń