Święto Policji. Na czym polegają działania specjalistycznych jednostek policji?

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2021 09:10
Odpowiedzi na to pytanie poszukali Klaudia Porębska i Patryk Kuniszewicz.
Policyjny śmigłowiec
Policyjny śmigłowiecFoto: policja.pl

W audycji "Bezpieczna Jedynka" mł. asp. Anna Kędzierzawska z Wydziału Promocji Policji Biura Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji powie o jubileuszu 90. lat lotnictwa w policji i celom przyświecającym tej służbie. Mł. insp. pilot Marcin Gwizdowski - szef szkolenia lotniczego lotnictwa policji - przedstawi możliwości i zadania realizowane przez najnowocześniejszy policyjny śmigłowiec Black Hawk, a także inne maszyny we flocie. 

shutterstock_1804638901 kierowca śpiący sen auto 1200.jpg
"Bezpieczna Jedynka" w Programie 1

Słuchacze dowiedzą się, jak zostać policyjnym pilotem.


Czytaj także:


Mł. asp. Krzysztof Grzesiowski opowie o wykorzystaniu dronów przez policjantów. Natomiast asp. sztab. Marcin Zawadzki z Komisariatu Rzecznego Policji w Warszawie przekaże najważniejsze zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą. 

***

Na audycję "Bezpieczna Jedynka" zapraszamy w piątek (23.07) po godz. 17.00.

kk

Czytaj także

"Jedźmy spokojnie i nie spieszmy się". Podstawowa zasada bezpiecznej podróży

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2021 17:48
Jeżeli chodzi o bezpieczne wakacje, powinniśmy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Wsiadając za kierownicę, musimy być wypoczęci, trzeźwi i pewni, że nasze auto jest sprawne. - Na drodze nie ma też sensu się spieszyć - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Grzegorz Baran, kierowca rajdowy. A jak przygotować się do podróży, kiedy jadą z nami dzieci?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Muszą pamiętać o zdrowym rozsądku". Jakie zagrożenia czekają na żeglarzy?

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 18:11
Reporterzy "Bezpiecznej Jedynki" wyruszali nad wodę, żeby porozmawiać o bezpiecznym żeglowaniu. - Kiedy widzimy, że jest niebezpieczne i pojawiają się chmury, burza czy trochę większy wiatr, wtedy spływamy do portu - mówią żeglarze z Giżycka. O czym jeszcze powinniśmy pamiętać?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Motoryzacyjne imprezy masowe. Jak zadbać o bezpieczeństwo?

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2021 18:21
Blisko 800 ciężarówek ma pojawić się w Polskiej Nowej Wsi na Master Truck Show 2021. Podczas tego trzydniowego wydarzenia nie brakuje pozytywnych emocji i dobrej zabawy. Jest to przede wszystkim spotkanie wszystkich tych, którzy na co dzień są w trasie, dla których ciężarówki często są pierwszym domem. Jak wygląda organizacja tak dużego wydarzenia?
rozwiń zwiń