Weź udział w licytacji "Choinek Jedynki"!

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2010 13:58
Ty też możesz pomóc osobom niepełnosprawnym intelektualnie, podopiecznym Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko".
Audio
  • Pomóż dzeciom! weź udział w licytacji "Choinek Jedynki"
  • Pomóż dzeciom! weź udział w licytacji "Choinek Jedynki" 2

Nie można pomagać komuś po coś – mówiła w jednym z wywiadów prasowych Anna Dymna. – Pomaga się z potrzeby serca i tak naprawdę zawsze robi się to dla siebie. Jeden dojrzewa do tej myśli wcześniej, drugi później, trzeci pewnie zbyt późno. (…) Pomoc innym jest oczywiście moją formą spłacania długu. Również wobec kolegów z teatru, którzy, kiedy znalazłam się w dramatycznej sytuacji, bardzo mi pomogli. Bez nich na pewno bym sobie w życiu nie poradziła. Kilkakrotnie przywożono mnie w ciężkim stanie do szpitala. Kiedy załamana leżałam wśród ludzi bez rąk i nóg i widziałam w nich energię i radość życia, sama inaczej zaczęłam patrzeć na swój los – wspominała szefowa fundacji "Mimo Wszystko".

Celem tegorocznej akcji i aukcji jest zbiórka pieniędzy na "Warsztaty Terapii Artystycznej" organizowane przez "Mimo Wszystko - Fundację Anny Dymnej" w Ośrodku Wczasowo-Rehabilitacyjnym dla Osób Niepełnosprawnych "Spotkajmy się" w Lubiatowie.

Nowo budowany ośrodek będzie miejscem wypoczynku i rehabilitacji osób o różnym stopniu niepełnosprawności, które z powodu trudnej sytuacji materialnej nie mają szans na tego rodzaju wypoczynek poza miejscem zamieszkania.

Opieką nad nimi zajmą się nie tylko wysoko wykwalifikowani lekarze, psychologowie i terapeuci, ale także wolontariusze i stażyści, którzy w przyszłości chcą zostać rehabilitantami lub terapeutami.

Osoby niepełnosprawne będą mogły przebywać na terenie ośrodka razem ze swoimi najbliższymi lub opiekunami. Otoczenie przyrody, piękna plaża i magiczny las z pewnością pomogą im nabrać sił, odzyskać nadzieję i radość.

Aukcja wszystkich 32 prac odbędzie się 17 grudnia od 8.00 do 19.30 telefonicznie i przez SMS na antenie radiowej Jedynki.

Prace można licytować:

telefonicznie: (22) 645-26-65

przy pomocy SMS: nr 71151

Wystarczy wysłać SMS o treści: C numer pracy plastycznej (od 01 do 32), spacja i podać proponowaną kwotę za prace plastyczną, np.: C01 1200. W odpowiedzi z systemu generowana jest odpowiedź potwierdzająca udział w licytacji. Koszt SMS-a to 1.22 zł brutto (1.00 zł + 22%VAT).

tekst zwrotny:
Dziękujemy za wzięcie udziału w aukcji "Choinki Jedynki". Zapraszamy do słuchania Programu 1, gdzie podajemy bieżące wyniki aukcji .

Oprócz 20 prac wybranych przez jurorów, na aukcję wystawiono 12 obrazków wykonanych przez podopiecznych Fundacji "Mimo Wszystko" Anny Dymnej.

Licytacja zaczyna się od 100 złotych.

ZAPRASZAMY do obejrzenia dzieł dzieci, wybrania pracy, która chwyciła Państwa za serce i kupienia jej – fotografie obrazków są na stronie polskieradio.pl/jedynka/choinki.

Uczestnicy aukcji charytatywnej, którzy zaoferują najwięcej pieniędzy za wylicytowane prace dzieci, otrzymają wyjątkowe prezenty. Mamy również nagrody dla tych, którzy w czasie licytacji w danej godzinie, zaproponują najwyższą kwotę za wybrany obrazek. Nagrody dostaną także laureaci konkursu i autorzy wyróżnionych prac.


Czytaj także

"Choinki Jedynki". Polskie Radio pomaga dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2009 21:21
Blisko 29 tysięcy złotych wylicytowano podczas dziewiątej charytatywnej akcji Programu Pierwszego Polskiego Radia "Choinki Jedynki".
rozwiń zwiń