X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Mówią o nich niewinni"

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2011 13:41
Reportaż o więźniach, którzy pracują i pomagają samotnym i starszym.
Audio

Łupków - malowniczo położona miejscowość na pograniczu Bieszczad i Beskidu Niskiego. Mieści się tu Zakład Karny półotwarty, w którym odbywają karę mężczyźni, recydywiści. Część z nich pracuje w okolicznym tartaku, część u prywatnych przedsiębiorców.

Dostają za to stosowne wynagrodzenie. Jest też spora grupa skazanych, którzy pracują społecznie na rzecz mieszkańców. Remontują drogi, pomagają przy pracach remontowych i porządkowych w klasztorze w Komańczy, w szkole, przy odbudowywaniu spalonej ponad rok temu cerkiewki, porządkują i remontują stare, zapomniane cmentarze żydowskie.

Ośrodek Pomocy Społecznej ustala z władzami więzienia komu ze starszych, często samotnych mieszkańców trzeba naprawić dach, plot, skosić trawę, czy pomalować dom. Mieszkańcy bardzo ich lubią. Dla skazanych jest to bardzo ważne. 

Nie czują się odrzuceni a jednocześnie uczą się życia w społeczeństwie...

Aby wysłuchać reportażu Grażyny Wielowieyskiej, wystarczy kliknąć "Mówią o nich niewinni" w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak