"Kaprysy Łazarza" Stanisława Grochowiaka

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2011 13:47
Teatr Polskiego Radia.

Janusz Zaorski wraca w Teatrze Polskiego Radia do dzieła, które zrealizował w 1972 roku. Przewrotność powrotu do "Kaprysów Łazarza" polega na tym, że tworząc film, reżyser jako tworzywa literackiego użył scenariusza słuchowiska radiowego Stanisława Grochowiaka.

Teraz, realizując słuchowisko, korzystał z oryginalnego tekstu Grochowiaka i swojego scenariusza filmowego. "Kaprysy Łazarza" to opowieść o starym człowieku, który zbliża się do kresu swoich dni. Bliscy i sąsiedzi są już do jego śmierci przygotowani.

Żona - prawie wdowa, trumna gotowa, ksiądz - czeka. Okazuje się jednak, że główny zainteresowany zaczyna zachowywać się niezgodnie z oczekiwaniami. Jacenty nie chce spokojnie umrzeć, jak tego wszyscy od niego oczekują.

Zaczyna targować się o warunki, w jakich ma się z tym światem pożegnać. Wykłóca się z rodziną, z księdzem, z sąsiadami, nawet ze Śmiercią...

Reż. i adapt. Janusz Zaorski, real. akust. Andrzej Brzoska, muz. Krzesimir Dębski.

Obsada: Franciszek Pieczka, Marian Opania, Anna Seniuk, Edyta Jungowska, Sławomir Pacek, Paweł Krucz, Kazimierz Kaczor, Andrzej Zaorski, Stanisław Brudny, Witold Wieliński.

ZAPRASZAMY! 20.09 – 20.58 WTOREK

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Agata szuka pracy" Dany Łukasińskiej

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2010 19:05
Słuchowisko "Agata szuka pracy" Dany Łukasińskiej to przewrotna komedia o młodej, zdolnej, ale bezrobotnej absolwentce studiów wyższych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wszystko się uda" Tomasza Mana

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2010 19:05
Najnowsze słuchowisko Tomasza Mana.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Cel-pal"

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2010 14:06
Sztuka Piotra Müldnera-Nieckowskiego w Teatrze Polskiego Radia.
rozwiń zwiń