Robert Sowa opowiada o menu na tegorocznej trasie "Lata z Radiem" (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2011 16:00
Od 18 czerwca do 3 września zapraszamy na dwanaście imprez plenerowych "Lata z Radiem" i do kulinarnego TIR-a Roberta Sowy.

Co tydzień, w każdą sobotę w różnych miejscowościach Polski odbędą się niepowtarzalne koncerty, którym będą towarzyszyć liczne atrakcje, nie tylko kulinarne!

- Od wielu lat mam przyjemność być szefem letniego gotowania i wraz z moim kulinarnym teamem co roku przygotowywać dania podczas letnich tras koncertowych. Każdy wakacyjny weekend spędzamy wówczas w innej części Polski, rozkładamy scenę, na której odbywają się koncerty, oraz towarzyszące jej koncertowe miasteczko - mówi Robert Sowa.

Podczas letnich tras koncertowych team Roberta Sowy korzysta z dobrodziejstw kulinarnego TIR-a.

Kulinarny
Kulinarny TIR Roberta Sowy na trasie "Lata z Radiem"

Kucharz wspomina, że wszystko zaczęło się od "Lata z Radiem" i gotowania zup w wielkim garnku o pojemności 5100 litrów. Następczynią garnka była megapatelnia, która umożliwiała przygotowanie 1,5 tony jedzenia.

 

/

Tego roku, co prawda, ani big gara, ani big patelni nie będzie. Będą za to inne smakowite niespodzianki. - Jedna z największych kolejek podczas "Lata z Radiem" zawsze stoi do nas – cieszy się kucharz. - Mam nadzieję, że w tym roku będzie podobnie.

 >>>Więcej informacji na stronie "Lata z Radiem"

A w takiej kolejce (bez względu na to, jak jest długa) stanąć warto, gdyż nieczęsto zdarza się okazja skosztowania pysznych dań jednego z najlepszych kucharzy w Polsce. Tym bardziej, że Robert Sowa zapewnia, że w tym roku będzie i smacznie, i zdrowo. Bo to właśnie "Zdrowie" jest tegorocznym hasłem "Lata z Radiem". - W tym roku wygrał kurczak. Będziemy łączyć warzywa z mięsem, z różnymi dodatkami i ciekawymi, nietypowymi przyprawami. Mamy nadzieję, że będzie smacznie i ciekawie – zdradził Sowa. Dodał, że ma nadzieję, że kurczak w różnych odsłonach będzie smakował słuchaczom letniej trasy koncertowej" Lata z Radiem" 2011.

 

 

Robert Sowa swoją karierę gastronomiczną rozpoczął w rodzinnym Krakowie, zdobywając doświadczenie jako kucharz i kelner. Lata 1988-1992 spędził w Austrii, gdzie zdobywał doświadczenie u znanej w branży hotelarsko-gastronomicznej rodziny Cammerlander w tyrolskim Gerlos i w Bad Ischl.

Był jurorem w wielu konkursach kulinarnych organizowanych w całej Polsce i reprezentantem jury ze strony polskiej na wielu prestiżowych konkursach i pokazach kulinarnych - m.in. w Konkursie Bocuse d'Or w Lyonie w roku 1995 oraz w Montpellier w roku 1998. Laureat najbardziej prestiżowej nagrody "Oskar Kulinarny 2004" w kategorii osobowość kulinarna roku oraz "Oskar Kulinarny 2006" w kategorii książka za "Esencję smaku", przyznawanych przez liczne grono dziennikarzy.

Jest członkiem elitarnej Fundacji Klubu Szefów Kuchni oraz honorowym prezesem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni. Miał przyjemność gotować dla polskiej reprezentacji w piłce nożnej, uczestniczył Mundialu Korea-Japonia 2002.

Kuchnia Roberta Sowy najwyraźniej smakuje sportowcom. Świadczyć o tym moze fakt, że dziś podczas meczu Polska-Francja jego Studio Kulinarne przygotowuje catering dla kilkuset gości, którzy przybędą na mecz - łącznie 1500 osób. Dla tysięcy kibiców mecz będzie futbolowym szaleństwem, a dla Roberta Sowy dodatkowo kulinarną rozgrywką.

Jedno jest pewne. Emocje piłkarskie w połączeniu z kuchnią mistrza - bezcenne!

>>>Więcej na temat meczu Polska-Francja

(mb)

źr.www.sowarobert.pl

***

Już w sobotę 11 czerwca podczas 48. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu odbędzie się koncert " Co Ty na to? Z Radiem Lato!". Koncert  organizowany jest z okazji 40-lecia "Lata z Radiem"

Od poniedziałku 13 czerwca, punktualnie od 9.00, startujemy z audycją "Lata z Radiem" 2011. I tak 6 dni w tygodniu, od poniedziałku do soboty, przez całe wakacje aż do 3 września.

W każdą sobotę będziemy zapraszać też na naszą wakacyjną trasę koncertową. W tym roku zagramy w: Wągrowcu, Płocku, Jaśle, Krynicy Morskiej, Świnoujściu, Stegnie, Krynicy Zdrój, Gnieźnie, Mielnie, Świeradowie Zdroju, Szczytnie i Koninie, a zagrają z nami m.in. Stachursky, Andrzej Piaseczny, Kombii, Patrycja Markowska, IRA i Artur Gadowski, Zbigniew Wodecki, Papa D., Blue Cafe, Kora Jackowska, Zakopower, Muniek Staszczyk, Enej, Chemia, Pectus, Paweł Kukiz i Piersi oraz wielu innych artystów.

Wszystkie koncerty "Lata z Radiem" poprowadzą Roman Czejarek i Bogdan Sawicki. Najciekawsze koncerty "Lata z Radiem" będą transmitowane w Programie 1 Polskiego Radia w wakacyjne soboty i niedziele.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak