X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

PRL według Józefy Hennelowej

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2011 11:45
Jedynka zaprasza na nowe odcinki cyklu "Świadkowie historii". Tym razem swoje wspomnienia przedstawi znana publicystka i działaczka opozycyjna.
Audio

Józefa Hennelowa (rocznik 1925) w czasie wojny, w Wilnie, należała do Szarych Szeregów i udzielała się w tajnym nauczaniu. Od 1948 roku (z przerwą na lata 1953-1956) pracowała w "Tygodniku Powszechnym" jako publicystka, sekretarz redakcji i zastępca redaktora naczelnego. Współpracowała z opozycją demokratyczną, głównie z Polskim Porozumieniem Niepodległościowym. W latach 1989-1993 sprawowała mandat posła na Sejm Kontraktowy i Sejm I Kadencji. Jest autorką kilkunastu książek i kilku tysięcy publikacji prasowych, głównie felietonów. 

/

Cykl wspomnień Józefy Hennelowej rozpoczynamy 9 października.


"Świadkowie historii" to cykl 7-minutowych audycji, nadawany codziennie o godz. 12.50 w Programie 1 Polskiego Radia. To spotkania z czasami PRL-u, który co prawda przeszedł już do historii, ale jest obecny w naszym życiu - żyją jeszcze miliony ludzi, którzy zostali ukształtowani w tej epoce. W audycjach występują ważni uczestnicy tamtych wydarzeń, zarówno ci, którzy współtworzyli system komunistyczny, jak i ci, którzy się od niego dystansowali, a kiedy było to już możliwe, przystępowali do opozycji. Dotychczas słuchacze Jedynki mogli wysłuchać wspomnień Józefa Tejchmy, Wiesława Chrzanowskiego, Jana Olszewskiego, Kardynała Józefa Glempa oraz Stanisława Cioska.

Autorami cyklu "Świadkowie historii" są Dorota Truszczak i Andrzej Sowa.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Naczelny "Tygodnika Powszechnego" odznaczony przez prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2011 12:25
Prezydent odznaczył księdza Adama Bonieckiego Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla kultury polskiej.
rozwiń zwiń